Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de CTRL + Page up ve Page down Tuşu ne işe yarar

682 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Office Excel’de kullanılan kısayol tuşlarından biri olan CTRL + Page Up veya CTRL + Page down tuş kombinasyonu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu tuş takımı nedir, ne işe yarar? Microsoft Office Excel’de çalışma kitabında birden fazla çalışma sayfası kullanıyorsanız bu çalışma sayfaları arasında gezinmek için CTRL tuşu ile birlikte basılı tutarak Page up ve Page down tuşları sayesinde Excel çalışma sayfalarında geçişlerde kullanabilirsiniz.

EXCEL ÇALIŞMA SAYFALARI ARASINDA GEÇİŞ

Farklı çalışmaları arasında geçişlerde en fazla kullandığımız Fare yardımı ile sayfaya gelerek geçebilirsiniz. Sıklıkla kullanılan bu yöntem dışında farklı yollarda mevcuttur.

Microsoft Office Excel çalışma sayfalarında gezinmek için CTRL tuşu basılı tutarak Page Down tuşu ile soldan sağa doğru gezinebilir veya CTRL Tuşu + Page up tuşu yardımı ile de sağdan sola doğru sayfalar arası geçiş de kullanılmaktadır.

Oldukça işinize yarayacak olan bu yöntem ile artık sayfalar arasında TAB tuşu yerine alan CTRL + PAGE UP & PAGE DOWN tuşları tam size göredir.

Bu konumuzda Excel çalışma sayfası arasında dolaşmak, Excel sayfalar arası geçiş kısayolu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer Excel ile ilgili sorular için excel soru sor sayfamızdan bizimle formüller veya sorunlarınız hakkında soru gönderebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın