Sponsorlu Bağlantılar

Excel ve Word otomatik kaydetme zaman aralığını ayarlama

1.184 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuz da excel otomatik kaydetme zaman aralığı nasıl ayarlanır? Bununla ilgili olarak siz takipçilere bu makalemizde bilgi vermeye çalışacağız.

İşyerinde, evimizde, okullar da sıklıkla başvurduğumuz ofis yazılımlarından olan Microsoft Office Excel ve Word ‘de verilerin kayıp olmaması için otomatik kaydetme özelliğinin olduğunu bu programı kullananlar bilmektedir.

Bizde bu konumuzda otomatik kaydetme zamanı ayarlama konusunda zaman aralığı nasıl ayarlanır bunu sizlere anlatacağız. Bunu neden ayarlamalıyız ani elektrik kesintilerinde Word veya Excel de hazırladığınız dosyalardaki verilerin kayıp olmaması için sizde sıklıkla kullanıyorsanız excel otomatik kaydetme süresini kendinize göre ayarlayarak bu zamanı kısa bir süreye ayarladıysanız verileri kaybetmeyeceksiniz.

EXCEL OTOMATİK KAYDETME SÜRESİ NASIL AYARLANIR?

Excel > Dosya > Seçenekler kısmını takip ederek excelde otomatik zamanlı kaydetme ve word otomatik kaydetme süresini bu adımlarla kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Excel Seçenekler > Kaydet sekmelerine geldiğiniz de yukarıda işaretlemiş olduğum kutucuklarda “otomatik kurtarma bilgileri …… dakikada bir kaydet” kısmında belirlediğiniz dakikalar da kendiliğinden kayıt edecektir.

Yukarıda ayarladığınız zaman zarfında excel otomatik kurtarma bilgilerini kaydetme sıklığı ayarlamış olacaksınız.

Bu konu aynı zamanda word otomatik kaydetme süresi olarak da ayarlama işleminde de geçerlidir. Otomatik kaydetme işlemini gerçekleştirmek istemiyorsanız o zaman onay kutusunda işareti kaldırmanız halinde otomatik kaydetmeyi durduracaktır.

Bu konumuzda excel otomatik kaydetme süresi nasıl ayarlanır konusunda sizlere destek vermeye çalıştık bu konuyla alakalı olarak sorularınız için yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz. Bunun dışında diğer tüm konuda sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın