Sponsorlu Bağlantılar

AppleScript Nedir?

717 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar!

Bu konumuzda AppleScript hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu konuyla ilgili olarak siz takipçilere detaya inmeden bilgiler aktarmaya çalışacağız.

AppleScript ne işe yarar bu tür sorular sizlerden gelen sorular arasında yer almaktadır elimizden geldiği kadarıyla işin yoğunluğuna bağlı olarak cevaplar vermeye çalışıyoruz.

AppleScript Nedir?

1993 yılında Apple ile birlikte gelişime başlayan Apple işletim sistemine uygun olarak geliştirilmiş programlama dili ve otomasyon aracıdır.

Apple kullanan kullanıcılar için işlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir yardımcı programlama aracıdır. Bununla aynı zamanda var olan uygulamaları da kontrol etmek amacı güdülmüştür.

AppleScript kullanımına örnek verecek olursak “otomatik tekrarlanan komutlar” hazırlamada kullanılabilir. Bununla alakalı olarak kaynak için “https://www.macscripter.net/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

AppleScript ne işe yarar?

Gireceğiniz kodlamalar ile Windows da olduğu gibi bat dosyası gibi çalıştır komutları oluşturabilirsiniz. Sürekli çalışması gereken küçük iş parçacıkları yapabilirsiniz.

Bunun için kodlama bilmek gerekiyor olması gerekmektedir. Kod düzenleme, kaydet ve çalıştır olarak işlem işleyişi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda applescript ne demek, ne işe yarar, nedir sorularına örnekler vermeye çalıştık. Bununla alakalı sizlerin de düşünceleriniz konuya katacağınız bilgiler için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın