Sponsorlu Bağlantılar

Excel Formülleri ; Excel’de Yaş Nasıl Hesaplanır..

6.470 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Excel üzerinde yaş nasıl hesaplanır bunun hakkında bilgi vereceğim. Excel Elektronik tabloları kullanarak hesaplar yapabileceğiniz Microsoft tarafından geliştirilmiş bir office programıdır.

excel yaş hesaplama

 

Excel Formülünü kullanarak nasıl yaş hesabı yaparız . Bunun için yukarıda örnek resimde olduğu gibi Doğum Tarihini yazıyoruz , Bugün yazan kısma isterseniz manuel olarak isterseniz =Bugün() formülü kullanarak tarihi yazabiliyoruz.  daha sonra Yaş kısmına gelerek =(I7-I6)/365,25  formülünü kullanıyoruz. Burada I7 hücresinde olduğu için yazıyoruz sizde hangi hücre de ise o değeri yazıyoruz. /365,25 yazmamızın nedeni yılda 365 gün olduğu için 4 yılda 366 çektiği için .25 ilave ederek uyguluyoruz.

Tags – Etiket ;

Excel yaş hesaplama , Excel hesaplama , Excel ‘de yaş hesaplama , excel doğum günü , excel doğum hesaplama , excel nasıl hesaplama , exce formül , yaş , doğum , gün , hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın