Sponsorlu Bağlantılar

Excel de girilen aralıkta gün listeleme

189 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de gün listeleme hakkında bilgi vereceğiz. Girdiğimiz bir tarihten itibariyle son girilen tarihe kadar nasıl listelenir hakkında bilgi vereceğiz.

Bunun için kullanacağımız yöntem ile kolaylıkla sizde gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıç tarihi ile girdiğiniz gün aralığında tarih ve günü listeleyebilirsiniz.

ÖRNEK;

Yukarıda örnek tabloda 24 Aralık 2021 Cuma gününden başlayarak Seri tablomuzda Son değer olarak girdiğimiz 31.12.2021 tarihine kadar olan listeyi Sonuç bölümünde görebilirsiniz.

Bunu gerçekleştirmek için Klavyemizin kısayol tuşlarını kullanarak ALT + Ş + FO + E tuşlarını kullanarak veya Giriş > Doldur > Seriler adımlarını kullanarak SERİ tablosuna gelebilirsiniz.

Buradan Seri yeri ( Sütunlar ( aşağı doğru sıralı olacağı için )) > Tür ( Tarih ) > Tarih birimi ( Gün ) adımlarını seçiyoruz.

Son değer kısmına tarihin bitiş gününü yazarak tamam dediğimizde yukarıdan aşağı doğru örnekte Sonuç içerisinde gibi veriyi elde edeceğiz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konuyu birde video anlatım ile nasıl yapıldığına dair anlatmaya çalıştık. Konumuz hakkında sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın