Excel

Excel de girilen aralıkta gün listeleme

Excel de girilen aralıkta gün listeleme

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de gün listeleme hakkında bilgi vereceğiz. Girdiğimiz bir tarihten itibariyle son girilen tarihe kadar nasıl listelenir hakkında bilgi vereceğiz.

Bunun için kullanacağımız yöntem ile kolaylıkla sizde gerçekleştirebilirsiniz. Başlangıç tarihi ile girdiğiniz gün aralığında tarih ve günü listeleyebilirsiniz.

ÖRNEK;

Yukarıda örnek tabloda 24 Aralık 2021 Cuma gününden başlayarak Seri tablomuzda Son değer olarak girdiğimiz 31.12.2021 tarihine kadar olan listeyi Sonuç bölümünde görebilirsiniz.

Bunu gerçekleştirmek için Klavyemizin kısayol tuşlarını kullanarak ALT + Ş + FO + E tuşlarını kullanarak veya Giriş > Doldur > Seriler adımlarını kullanarak SERİ tablosuna gelebilirsiniz.

Buradan Seri yeri ( Sütunlar ( aşağı doğru sıralı olacağı için )) > Tür ( Tarih ) > Tarih birimi ( Gün ) adımlarını seçiyoruz.

Son değer kısmına tarihin bitiş gününü yazarak tamam dediğimizde yukarıdan aşağı doğru örnekte Sonuç içerisinde gibi veriyi elde edeceğiz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konuyu birde video anlatım ile nasıl yapıldığına dair anlatmaya çalıştık. Konumuz hakkında sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL