Sponsorlu Bağlantılar

Google News ‘de post görselleri çıkmıyor

37 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda web site sahiplerinin Google Haberlere kayıt ettirdikten sonra yaşanan problemlerden biride Gönderilerde küçük resimlerin çıkmamasıdır.

Bununla ilgili birçok yazı paylaşılmıştır bizim bu konumuzda çözümümüz WordPress tabanlı internet sitelerinde bir eklentiden bahsederek problemin çözümünü vereceğiz.

Google News kayıt ettirmek için “https://publishercenter.google.com/” adresi üzerinden kayıt edilirken sitenin Feed adresi girilmektedir.

Buna örnek “https://siteadi.com/feed” kaynağı olarak belirtilir. Google bu kaynaklardan ilgili postları çekerken postlara ait görselleri çekememektedir. Bu nedenle de Google haberlerde küçük görseller çıkmamaktadır. Şimdi bizim yapmamız gereken ekleyeceğimiz bu eklenti sayesinde sorunu çözmek olacaktır.

GOOGLE HABERLERDE GÖRSELLER ÇIKMIYOR PROBLEMİ

 

Google News kayıtlı sitenizde görseller, küçük resimler çıkmıyorsa sitenize “Featured Images in RSS” eklentisini kurulması sizin hatayı düzeltecektir.

Bu eklentimizin kaynağı “https://tr.wordpress.org/plugins/featured-images-for-rss-feeds/” adresi üzerinden indirerek sitenize kurabilirsiniz.

Kurulum ayarları oldukça basittir. Bunun yapmanız gereken RSS image alignment ayarı Image Left Above Text de sabit dururken RSS image to text Padding ayarı 5 olabilir, Clickable İmage butonu işaretledikten sonra Kaydedin ve işi bitirin.

Sitenizin Cache Bellek temizleyin daha sonrasında haber kaynağına girerek kontrol ediniz. Böylece sitenizden gelen postlar da görseller görülmeye başlayacaktır.

Yukarıda eklenti kurtarıcı çözüm olacaktır. Bu konumuzda Google haberlerde postlar da görünmeyen küçük resimler nasıl gösterilir, görünür konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın