Sponsorlu Bağlantılar

Excel başlatıldığında belirli çalışma sayfasında açma

448 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda exceli açtığımızda belirlediğimiz çalışma sayfasının otomatik açılmasını nasıl sağlarız? Bu konuda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Excel de başlangıcı özelleştirmek için sizlere hazırladığımız bu konuda neler yapılır, neler yapılacak bu yazımızda sizler resimli anlatım ile excel de belirli çalışma sayfasını açma konusunda sizlerde destek vereceğiz.

EXCEL BAŞLANGIÇTA İSTENİLEN ÇALIŞMA SAYFASINI AÇMA

Excel programını açtığınızda belirlediğiniz herhangi bir çalışma kitabını doğrudan açmak için XLstart klasörüne bu çalışma kitabını yerleştirmek gerekmektedir. Böylece başlangıçta otomatik olarak bu çalışma kitabı açılacaktır.

Yeni başlayanlar olduğu için bu XLstart klasörü nerede hemen bunun izahını ederek konumuza devam edeceğiz.

Excel XLstart klasörü “C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\XLSTART\” altında yer almaktadır.

Fakat bu klasöre ilk önce güvenlik ve gizlilik sekmesi altında “güvenli” olduğun dair izin vermek gerekmektedir.

XLSTART KLASÖRÜNE İZİN VERME

Bu klasöre izin vermek için menü > seçenekler > güvenlik merkezi > güvenlik merkezi ayarları adımlarını takip ediyoruz.

Güvenlik konumları sekmesinde bulunan XLStart klasörüne fare ile çift bastığımızda ikinci bir pencere açılacaktır böylece excel de bu klasörü kullanmak için izin vermiş, izin ayarlarını yerine getirmiş olduk. Dikkat edilecek olursa burada iki xlstart klasörü var ikisine de izin veriniz.

Buradan farklı bir yol da belirleyebilirsiniz. Belirlemek istediğiniz dosya yoluna gözat seçeneği ile devam edebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Şimdi bundan sonrası adımlarda tek bir çalışma sayfası içeren bir excel sayfası oluşturun ve farklı kayıt et diyerek xlstart klasörü içine kayıt ederek otomatik olarak bu sayfanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu konumuzda excel başlangıçta otomatik çalışma sayfası açma konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın