Sponsorlu Bağlantılar

Evrak Çantası ile Dosyaları İki Bilgisayar’da Eşitleyin

1.811 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir ziyaretçimiz tarafından sorulan soruda iki bilgisayar arasında dosya senkronize nasıl edilir bunu sormuştu aslında bunun bir yolu ofline files yaparak iki bilgisayar arasına dosyaları ofline files yaparak güncellemiş olursunuz. Bunun için ofline files nasıl yapılır? buradan öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda ise bir başka Dosya güncelleme metot ise Evrak Çantası dır.  Evrak Çantası hakkında biraz bilgi verdik den sonra bununla ilgili olarak nasıl yapıldığına dair bilgi vereceğim.

Evrak Çantası Nedir

açıklama kısmında olduğu gibi Dosyalarınızı excel , word buna benzer dosyaları iki bilgisayar arasında eşitleye biliyorsunuz. Dosyaları aynı ağdaki başka bir bilgisayarla eşitlemek için yeni bir Evrak çantası klasörü oluşturuyoruz. Evrak çantasının ilk amacı , dosyaları masaüstü bilgisayar ve taşınabilir bilgisayar arasında eşitleye biliyoruz.

Evrak Çantası Nasıl Çalışır ?

Bilgisayarınızda aynı ağ veya aynı ağda olmasa bile dosyalarınızı Evrak Çantası aracılığı ile güncel tutabiliyorsunuz. Aynı ağda değilse çıkarılabilir medya ile kopyalayarak bunu yapabiliyorsunuz.

Orjinal Bilgisayarda tutulan dosyalar ile güncellenebiliyor .  ilk önce bir evrak çantası oluşturmamız gerekecektir. Bunun için Masaüstü veya klasör içerisinde Faremizin Sağ tuşu ile yeni > Evrak Çantasını seçerek oluşturabiliriz.

evrak çantası oluşturma

Daha sonra Güncellenecek dosyaları bunun içine atıyoruz. Yani Güncel tutmak istediğiniz dosyaları text , word , excel gibi dosyalarınızı Evrak Çantasının içine atıyoruz.

Aynı Ağ Üzerinde Dosyaları Güncelleme ;

aynı ağdaki ikinci Bilgisayara da aynı evrak çantasını kopyalıyoruz ve güncellemek istediğimizde herhangi birinden Evrak çantası üzerine gelerek Tümünü Güncelle dediğimiz de iki evrak çantası içindeki dosyaları güncellemiş oluyoruz.

Evrak Çantası Güncelleme

 

Çıkarılabilir Medya üzerinden Evrak Çantasını Güncelleme ;

Evrak Çantasını birinci bilgisayardan çıkarılabilir medya içine atıyoruz daha sonra bu medya içindeki evrak çantasını ikinci bilgisayara kopyalıyoruz daha sonra buradaki dosyalar içinde değişiklik yapıyoruz aynı Evrak Çantasını çıkarılabilir medya içine atıyoruz buradan tekrar birinci bilgisayar atıyoruz buradan faremizin sağ tuşu ile tümünü güncelle diyerek Evrak Çantasını Güncellemiş oluyoruz. Not : Evrak Çantası Eşitleme Merkezi ile Çalışmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın