Sponsorlu Bağlantılar

Eski Parçaları Atmadan Önce Bir Kere Daha Düşünün

610 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız eskimiş elektronik cihazlarınız ne kadar güvenli ..? örnek verecek olursak bilgisayarınızdan çıkardığınız eski bir hdd ( harddisk ) veya usb bellek , cep telefonları , tablet bunları eskidi diyerek diskinizi harici usb kutu ile kullanabilir veya bir hurdacıya satabilirsiniz.

peki bu eski cihazların içindeki bilgileriniz !! bunların hepsi bir dijital hırsızlık için potansiyel birer açık kapı olabilir. telefon , tablet veya sabit disk içerisine kayıt ettiğiniz notlar bu notlar arasında kişisel bilgileriniz , kredi kartlarınızın numaraları , banka bilgileriniz bir korsan eline geçtiğinde ne kadar bir tehlike içerdiğinin umarım farkına varabilirsiniz.

Bununla birlikte facebook , twitter , instagram veya diğer sosyal ağ şifrelerinin’de bulunduğu bu içerikler ile sizin adınıza suçlar işlene bilir . Peki ne yapılabilir . Bununla ilgili olarak eski kullanılmayan elektronik artıklar için professionel çalışan firmalar buluna bilir “Veri İmha Sertifikası” olan firmalar ile çözüm ortaklığı yapılabilir. ama Bireysel olarak düşünüldüğü için eski elektronik parçalarınızı telefon , tablet gibi cihazlarınızı fabrika ayarlarına geri getirin içindeki tüm bilgileri silebilirsiniz. Silindiğinden emin olunuz .

SİLİNEN DOSYALAR NASIL GERİ GETİRİLİR BURADAN ÖĞRENİN

Eğer hdd gibi bilgi deposu için kullandığınız usb , sabit diskleri formatlayın ve temizleyin , format’da bir çözüm değildir çünkü silinmiş veriler tekrar kurtulabiliyor o yüzden benim kendi metodum olan , içinde önemli bilgilerin olduğunu düşünüyor iseniz bunları zarar vererek kullanılmaz hale getirmektir. tornavida , çekiç gibi kalıcı zarar vererek kullanılmayacak şekilde fiziki zarar vererek ortadan kaldırmaktır.

Kısaca Burada anlatmak istediğim eski kullanılmayan elektronik cihazlarınızı iyice temizleyin ,format atın ve bildiğiniz kişilere satın veya imha ediniz. bu konular dikkat edilecek şeylerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın