Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Oyun’a girmiyor siyah ekran hatası

1.285 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Nejat

Soru Gönder : Windows 10 yükledikten sonra bilgisayarımda oyun açamıyorum , oyuna giriyor ekran siyah olarak kalıyor bunu nasıl çözerim.

Cevap : Merhabalar Nejat bey , bu sorun Windows 10’da olduğu gibi Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde genelde ekran kartı sürücülerinden kaynaklıdır.

Bu sorun çözebilmek için ilk önce yapmanız gereken bilgisayarınızda yüklü olan Ekran Kartı sürücüsünü kaldırın daha sonra bilgisayarında eski kalıntıları Ccleaaner Programı ile temizleyin ve Ekran Kartı sürücüsünü tekrar yükleyin. Son adım olarak DirectX son sürümünü yükleyin 

Siyah ekran sorunu eğer hala düzeltmedi ise Windows Güncellemesi yaparak uyumsuz sürücüler işletim sistemi ile çakışıyorsa bu sorunu bu şekilde düzeltmeye çalışalım, hala sorun devam ediyorsa yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızı sorunu tekrar göndererek siyah ekran hatası ile ilgili problemleri çözmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın