Sponsorlu Bağlantılar

eSIM NEDİR?

29 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknolojisi öyle ilerledi ki artık telefon, bilgisayar, tablet, pda gibi cihazların haricinde televizyon, buzdolabı, çamaşır makinasına kadar mobil internet kullanmaya başladığımız şu günde karşımıza E-SIM terimi sıklıkla çıkmaya başladır.

Bizimde bu konumuzda e-sim nedir, ne işe yarar, nerelerde yaygın olarak kullanılır bunlar üzerinde soruları yanıtlayacağız.

eSIM NEDİR?

eSİM kart Türkçe karşılığı olarak gömülü sim veya tümleşik sim kart olarak geçmektedir. Bir aygıta gömülü sim kart ile artık fiziksel bir karta ihtiyaç duymadan herhangi bir aygıt üzerinde gömülü olarak gelmektedir.

Operatörler tarafından fiziksel bir karta tanımlı kimliğiniz, kimlik doğrulama anahtarı, kimlik numarası, ülke kodu ve bilgiler yüklenmektedir. Abone olduktan sonra telefonun sim kart yuvasına takılı olarak kullanabilirsiniz.

Fakat eSİM ile günümüzde pek yaygın olarak da kullanılmazsa da yavaş yavaş kullanımı yaygınlaşmaya ve artık eSIM desteği ile gelmeye başlamaktadır.

e-SIM ( GSMA ) yani Groupe Speciale Mobile Associaotion tarafından sürülmüş bir araç olarak M2M bağlantı desteği vererek uzaktan gömülü olan cihazları kontrol etmeye yarayan tümleşik sim karttır.

Anlayacağınız dille izah etmek gerekirse ESİM bir yazıcı üzerine entegreli olarak geldiğini düşünürsek artık bu cihaza uzaktan yazdırmak için kağıt yollayabilir, faks çekebilir ve yazıcı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

e-sim mobil bağlantı desteği olduğu için artık internete bağlı kaldığı sürece bir cep telefonu üzerinden, bilgisayardan evinizde, ofisinizde e-sim olan tüm cihazları kontrol edebilirsiniz.

E-SIM (embedded SIM ) bir fiziksel karta ihtiyaç duymadan operatörler tarafından etkinleştirilmesi gerekmektedir. E-SİM Turkcell, E-SIM Vodafone, ESIM Turk Telefon olarak Türkiye operatörler vardır. Fakat şuan sadece Vodafone tarafından destek verilmektedir.

TAVSİYE VİDEO

Bu konumuzda e-sim ne demek, e-sim ne işe yarar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle problemlerinizi paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

ARAMA KELİMELER;

e-sim Türkiye, e-sim ne zaman, e-sim ne işe yarar, e-sim Turkcell, e-sim Vodafone, e-sim Turk Telekom, e-sim btk, e-sim kart, e-sim iphone, e-sim samsung, e-sim xiaomi, e-sim oppo

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın