Sponsorlu Bağlantılar

err_ssl_version_or_cipher_mismatch sorunu çözümü

2.858 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda err_ssl_version_or_cipher_mismatch sorunu nasıl çözülür? Bu hata ile ilgili çözüm üretmeye çalışacağız.

Google Chrome tarayıcı sorunlarından biride bağlantı sorunlarıdır bir web siteye girdiğiniz de karşınıza bir çok bağlantı hata uyarı mesajları çıkar, bizim de bu konumuzda err_ssl_version_or_cipher_mismatch hatası ile ilgili problem nasıl çözülür? Bununla ilgili aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını teker teker denemeniz de fayda görecektir.

err_ssl_version_or_cipher_mismatch çözümü ;

  • Bilgisayarda yüklü tarayıcınız da eklentiler varsa bu eklentiler ziyaret ettiğiniz web siteye girmenize izin vermeyebilir. Bu nedenle gizli mod ile açınız. Eğer gizli mod’da site açılıyorsa normal tarayıcınızda eklentileri kaldırmayı deneyin.
  • Chrome veya diğer tarayıcılarda kullanmak üzere vpn bağlantısı kullanıyorsanız ya da vpn eklentileri varsa bunları tarayıcınızdan kaldırın.
  • Bilgisayar, Tablet veya kullandığınız akıllı telefonların işletim sisteminin güncel olmasına dikkat ediniz.
  • err_ssl_version_or_cipher_mismatch sorunu çözümü için bilgisayarda yüklü güvenlik duvarı,virüs yazılımları varsa bu tür yazılımlar sitelere girişte sorun yaşatabilir. Bu nedenle bu programları geçici olarak kapatınız.
  • Son olarak dns değiştirme yöntemini deneyebilirsiniz. Mevcut kullandığınız dns adresi farklı bir dns adresi iledeğiştirebilirsiniz.
  • Chrome Tarayıcınız Güncelleyiniz. ( chrome tarayıcı nasıl güncellenir? ) konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

DNS ADRESİ NASIL DEĞİŞİR?

 

Bunun dışında eğer web site sahibi siz iseniz, Google tarafından tavsiye edilen çözüm yolu olarak aşağıdaki çözüm yolu verilmektedir. “This webpage is not available

Güvenlik kodu eski olan bir siteye gitmeye çalıştığınızda bu hatayı görürsünüz. Chrome bu tür sitelere bağlanmanıza izin vermeyerek gizliliğinizi korur.

Bu web sitesi size aitse, sunucunuzu RC4 yerine TLS 1.2 ve TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_128_GCM_SHA256 kullanacak şekilde ayarlamayı deneyin. RC4 artık güvenli görülmemektedir. RC4’ü kapatamıyorsanız, RC4 olmayan diğer şifrelerin etkin olduğundan emin olun.

err_ssl_version_or_cipher_mismatch hatası için yukarıda verdiğimiz adımları deneyerek çözüm yolu üretmeye çalışınız. Eğer sorun hala devam ediyorsa yorumlar kısmına veya soru & cevap kısmına sorularınızı geri bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın