Sponsorlu Bağlantılar

err_spdy_protocol_error sorunu nasıl çözülür?

1.394 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da kullandığınız tarayıcılarda Google Chrome, Yandex, Mozilla, veya Safari gibi tarayıcıda bir sayfa açmaya çalıştığınızda err_spdy_protocol_error sorunu yaşayabilirsiniz. Tarayıcı’da yaşanan err_spdy_protocol_error hatası nasıl çözülür? bununla ilgili sizlere çözüm yollar vermeye çalışacağız.

Bu sayfa kullanılamıyor err_spdy_protocol_error hata mesajı ile karşılaşıldığında ne gibi adımlar ile bu hata giderilir? bununla ilgili şimdi sizlere vereceğimiz çözüm yollarını denemek süreti ile çözmeye çalışacağız.

err_spdy_protocol_error nasıl çözülür?

  • Eğer herhangi bir siteye bağlanmaya çalışırken VPN Sunucu kullanıyorsanız, vpn kullanmaktan vazgeçin vpn kullanmadığınız sürece bir sıkıntı olmayacağın tahmin ediyorum.
  • Bunun dışında eğer proxy ile bağlanıyorsanız buda err_spdy_protocol_error sorunu yaşamaya yol açacaktır.  Proxy ile bağlanmadan normal yolla siteye bağlanmaya çalışınız.
  • kullanılan tarayıcı güncellemelerini yapmayı deneyiniz, eğer tarayıcı güncel sürüm kullanmıyorsanız versiyon güncellemesi yapınız. Kullandığınız tarayıcılar için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Chrome nasıl güncellenir? 

Mozilla Nasıl Güncellenir?

Yandex Güncellemesi ( chrome ile aynı )

  • dns ayarlarını değiştirin veya dns cache bellek temizlemesi yapınız. win+r tuşları ile çalıştır penceresi açılacaktır. burata cmd komutunu yazınız ve açılacak dos penceresine ipconfig /flushdns komutunu yazarak dns temizleyiniz. 

Dns Ayarı nasıl değişir? 

yukarıda yazılı konu başlıklarını uygulama  yolu ile err_spdy_protocol_error çözüm yolu sağlamaya çalışacağız. 

  • SPYD temizliği yaparak err_spdy_protocol_error hatası çözmeye çalışacağız. bunun için Google Chrome tarayıcınızı açınız aşağıdaki kodu tarayıcıya yapıştırın ve entere basınız.

chrome://net-internals/#events&q=type:SPDY_SESSION%20is:active

sağ üst köşe ok işareti göreceksiniz burada ok işareti bastığınızda bir kaç ayar çıkacaktır. Tools > Flush Sockets ile belleği temizleyin. böylece bu sorunu çözmeye çalışacağız. Eğer sorun hala devam ediyorsa karşı tarafın yani bağlanmaya çalıştığınız sitenin sunucularında bir hata olduğunu göz ardı etmeyin.

Arama Tags & Etiket;

err_spdy_protocol_error sorunu nasıl çözülür, err_spdy_protocol_error hatası nasıl çözülür, err_spdy_protocol_error chrome, err_spdy_protocol_error Windows 10, err_spdy_protocol_error Windows 7 , err_spdy_protocol_error problemi, err_spdy_protocol_error error, err_spdy_protocol_error sorunsalı, err_spdy_protocol_error çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın