Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Monitör Hertz Ayarı Nasıl Değişir ?

18.419 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda “Ekran Yenileme Sıklığı” nasıl değişir? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. İlk önce bu konuda kısa bir giriş bilgi vermek istiyorum. Daha önceki konumuzda ekran yenileme hızı nedir bu konuya değinmiştik.

Ekrana baktığınız gözleriniz ağrıyor ve ekranda titreme var ise ekrandaki görüntü hızı yavaş olduğu için gözleriniz buraya odaklanacak ve buda gözünüzün yorulması böylece gözlerinizin ağrımasına neden olacaktır.

Gözümüz 72 Hertz altında yorgunluk belirti sağlayacaktır bu yüzden ekran Hertz yenileme hızını ayarlamamız gerekmektedir. Bu yüzden ekran yenile hızını ne kadar yükseltirsek o kadar iyi olacaktır . Bu ayarı kendimiz ayarlayabiliriz bu değerlerin ekran kartı ile doğrudan ilişkili olduğunu söyleyelim. Ekran kartı Ne kadar hızı desteklerse sizde bu ayarı yükseltebilirsiniz.

Ekran Yenileme Hızı ( Hertz ) Nasıl Ayarlanır ?

Ekran Kartı yenileme hızını ayarlamak için Denetim Masası > Görüntü > Ekran Çözünürlüğü > bu adımları izliyoruz.ekran-monitor-yenileme-sikligi-ayari

 

 

Gelişmiş Ayarlar > Bu kısma girdiğinizde yukarıda örnek resimde gördüğünüz gibi bir çok sekme ( tab ) gelecektir. Monitör sekmesine giriyoruz.

Ekran Yenileme Sıklığı yazan yerde Hertz ayarını kendinize göre ayarlayınız. Böylece ekran görüntü yenileme sıklığını kendinize göre ayarlayın.

Arama Etiketleri ;

monitör Hertz ayarı nasıl yapılır , Hertz ayarı nasıl yapılır , ekran yenileme sıklığı nasıl yapılır , ekran tepki süresi , Hertz ayarı ekran kartı , ekran yenileme hız ayarı , Asus ekran kartı , Nvidia , geforce ekran Hertz ayarı , ekrana bakınca kafam ağrıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ekran Monitör Hertz Ayarı Nasıl Değişir ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ben de philips marka tv var yeni aldım ama diriliş ve cihan fatihini izlerken insanların yüzlerin de kaymalar oluyor bu neden olur bunu hertz ayarı ile ilgisi ola bilir mi varsa da nasıl ayarlanır….

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın