Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Yazıcı Kağıt Lekeli Çıkıyor Sorunu..!

6.926 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bugüne kadar her yazımda sistem hataları üzerine durmuştuk , bu yazımda Lazer Yazıcılarda kağıt üzerine lekeli çıkarması üzerine duracağız. yazıcı kağıda çizgi atıyor veya kağıt üzerine leke yapıyor gibi bir çok sorunlar ile karşılaşılmıştır.

Nokta vuruşlu yazılar , lazer yazıcılar ve püskürtmeli yazıcı çeşitleri mevcuttur. Bunlar arasında Lazer yazıcı kullanırken , kullanıcıların yaşadığı sorunların başında kağıtta oluşan leke bırakmasıdır.

yazici-lekeli-cikti-veriyor

Lazer Yazıcılarda Lekeli Çıkarma sorunu nasıl çözülür? bu sorun için aşağıdaki adımları uygulamanızda tavsiye vardır. Bu sorun aşağıdaki neticelerden kaynaklı oluşabileceğini de unutmayınız.

  • Yazıcı içinde Yeşil renkte bulunan durum denen parçadan kaynaklıdır. Bu parçayı temizlemeniz gerekecektir. Bu parça eğer çizilmiş ise leke sorunu yaşanabilir. Eğer bu parça çizilmiş ise yeni bir parça almanız gerekecektir.
  • Diğer bir sorun kaynağı Mürekkep Toner aşırı fazla dolu olması kaynaklı da olmaktadır.
  • Yazıcı içerisinde Fuser Filmi yırtık ise kağıt da leke sorunu yapmaktadır. Bunun için teknik servise başvurmanız gerekecektir.

Yazıcı lekeli çıkartmasının başlıca nedenleri yukarıda belirtilmiştir. Bu sorunların dışında sizinde tecrübeleriniz varda yorumlar bölümünden bırakabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

lazer yazıcı , kağıda iz bırakıyor , kağıda leke çıkarıyor , kağıda leke bırakıyor , lazer yazı kağıda leke atıyor , yazıcı lekeli çıkarıyor , yazıcı leke sorunu , printer , yazıcım kağıdı siyah çıkarıyor, yazıcı kağıda çizgi atıyor , printer lekeli yazı çıkarıyor , yazıcı silik yazı çıkarıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın