Sponsorlu Bağlantılar

e-haciz sorgulaması nasıl yapılır?

274 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda e-haciz sorgulaması konusunda bu sorgulama nasıl yapılır? Bunu siz takipçilerimizle ve bu konuda araştırma yapan ziyaretçilerimize bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

e-haciz nasıl sorgulanır konusuna başlamadan önce bu konuyla alakalı olarak biraz ön bilgi vermeye çalışacağız.

E HACİZ NEDİR?

Diğer adıyla elektronik haciz olarak adlandırılan e-haciz devlete olan borçlarınızdan dolayı elektronik ortamda maaş, banka hesabı, altın, döviz türünde mal varlıklarına elektronik ortamda el konulması olarak e haciz denilmektedir.

Sizin de vergi borcunuz, sgk borcunuz veya diğer tür vergilerden dolayı devlete borcunuz varsa ve elektronik haciz sorgulaması yapabilmek için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile e-haciz borcu sorgulama yapabilirsiniz.

E-HACİZ BORCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Özel ve devlet bankalarında banka hesabınıza haciz uygulanmış mı? Bunu öğrenmek e-haciz borcu öğrenmek için bunu e-devlet üzerinden kolaylıkla sorgulamasını yapabilirsiniz.

Bunun için “https://www.turkiye.gov.tr/gib-intvrg-banka-hesaplarina-uygulanan-elektronik-haciz-sorgulama” adresi üzerinden e-haciz borcu öğrenme için link adresini kullanabilirsiniz.

  • Açılacak linkte kimliğini doğrula menüsü gelecektir.
  • TC numaranı ve şifre girdiğiniz.
  • Açılacak menüde eğer adına e-haciz kaydı yoksa “ADINIZA DÜZENLENMİŞ AKTİF HACİZ BİLDİRİSİ BİLGİSİ BULUNMAMAKTADIR” bilgisi yer alacaktır.

Bu kapsamda sadece devlete ait borçlarınız sorgulanmaktadır. Diğer banka kredi borcu, kredi kartı borcu vb. diğer borçlarınız görünmemektedir.

Tavsiye yazı; e devlet telefon numarası güncelleme nasıl yapılır

Bu yazımızda e-haciz var mı yok mu öğrenme konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın