Sponsorlu Bağlantılar

Dosya Uzantıları ccc oldu Nasıl temizlerim?

1.193 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Necati

Soru Gönder : Bilgisayarımda bütün dosyalarım  uzantısı .ccc olmuş ve bir türlü bu dosyalara erişemiyorum , içlerinde önemli dosyaların vardı bunlara  nasıl erişebilirim kullanabilirim? yardım eder misiniz?

Cevap : Merhabalar , bu tür virüsler , fidye virüsleridir , bilgisayara bulaştıklarında dosyaları şifreleme yöntemi ile kilitler ve sizden para isterler . Bu tür virüsle birlikte bir dosya ile birlikte size fidye yani parayı nasıl ödeyeceğiniz konusunda yöntem göstermektedir.

Bilgisayar’da bir çok yöntem var bu tür virüslerin nasıl silineceğine dair fakat bunların hiç biride çözüm değildir. Malware , Combofix  programlar fayda etmemektedir. Bu tür virüsler genelde ptt kargo virüsleri ile gelmektedir işyerinde , evde size gönderilen virüs dikkat çekici bir şekilde gönderildiği için aşağıdaki çözüm yolları bir ihtimal kullanarak çözmeye çalışalım.

ShadowExplorer Programı ;

bu program sistem geri yükleme oluşturulmuş sistemlerde , dosya görüntülerini tespit ederek eski tarihteki dosya görüntülerine döndürmektedir. böyle sistem yedeği alınmış tarih’deki dosyaları kurtarabiliyorsunuz.

Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 gibi işletim sistemlerinde alınmış sistem görüntüsündeki dosyaları inceler yanlışla silinmiş veya bozulmuş dosyaları kurtarmaya yarar.

shadowexplorer.exe dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. “http://www.shadowexplorer.com/downloads.html” adresini kullanarak bu dosyayı kuralım.

shadowExplorer

 

Bilgisayarımıza shadowexplorer kurduktan sonra shadowexplorer nasıl kullanılır? hemen bunu anlatmaya başlayayım. C: veya D: yani bilgisayarda kurtarmak istediğimiz dosyalar hangi bölümde ise o partition seçiyoruz. daha sonra önceden aldığımız sistem geri yükleme tarihini belirliyoruz.

Dosyamız hangi tarihten önce değişmiş ise o tarihten birini seçiyoruz. Seçtikten sonra değişen dosyayı seçiyoruz. Bu dosya ccc uzantılı veya CryptoLocker uzantılı dosyalar olabilir.

Bu dosyayı buluyoruz ve Sağ tuşa tıklıyoruz hemen arkasından Export ile kayıt edeceğimiz yeri seçiyoruz ve kayıt ederek dosyayı kurtarmış oluyoruz.

Arama Tags & Etiket ;

ccc dosya uzantısı , dosyalar kilitlendi , kilitli dosyalar nasıl kurtarılır , cryptolocker kilitli dosyalar , şifreli dosyaları nasıl kurtarabilirim , ccc kilit dosya , ttnet cryplocker dosyası nasıl açılır

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın