Sponsorlu Bağlantılar

Dos Komutu ile Dns Adresi Nasıl Değişir ?

6.785 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Daha önceki konularımızda dns adresi nasıl değişir ? konusunu incelemiştik , bununla ilgili olarak şifayen tekrar size aşağıdaki video izleyerek nasıl değiştiğini kısaca anlatalım. Ardından dos komutu kullanarak dns adresi değiştirme nasıl yapılır ? bununla ilgili ipucu vermeye çalışacağım.

Dns Adresi Değiştirme?

Komut Satırı ile Dns Değiştirme ?

ilk önce dns adreslerimizi ve ethernet “lan” bağlantıları ile tam bir bilgi sorgulaması yapalım , bunun için Win + R ile çalıştır penceresini açalım ve CMD komutu ile dos penceresini açalım.

ipconfig /all

yukarıdaki komutu yazarak dns sunucu ve diğer ethernet ile ilgili olarak bilgilerimizi bir alalım.

dos komutu ile dns adresi

Yukarıda dns sunucu bilgileri görmekteyiz , ben google dns ayarlarını kullanıyorum siz bunu farklı adresleri kullanabilirsiniz. Şimdi bu dns adresi nasıl değişir ? hemen komut satırına aşağıdaki komutu yazalım.

Dns Değiştirme Komutu ;

netsh interface ip add dns “LAN” 208.67.220.220

ethernet bağdaştırıcısı

LAN = Bu adresini değiştireceğimiz ethernet adaptörünün ismidir , mesela benimkinde “Kablosuz Ağ Bağlantısı” yazmaktadır sizde bilgisayarınızda birden fazla ethernet adaptörü var ve hangisini değiştirecekseniz onun ismini yazacaksınız.

 

netsh interface ip add dns “Kablosuz Ağ Bağlantısı” 8.8.8.8

yukarıdaki örnekte olduğu gibi dos penceresine bu komutu yazarak kullanabilirsiniz böylece komut ile dn adresi değiştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

dns adresi nasıl değişir , dns adresi değiştirme , win7 , windows 7 , win8 , windows 8 , win10 , windows 10 , dos komutu ile dns adresi değiştirme , komut satırı ile dns değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Dos Komutu ile Dns Adresi Nasıl Değişir ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın