yavru kedi sahiplenme

Chrome Uygunsuz Müstehcen Siteleri Engelleme

22.079 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve açık içerik , çıplaklık yani müstehcen içeriklerin arama sonuçlarında çıkmasını istemiyor iseniz bunu güvenli arama’yı etkileştirme yaparak engelleyebilirsiniz.

Bununla ilgili olarak iki farklı yol seçebilirsiniz , bunun birinci yöntemi aile koruma filtresi kullanarak veya google chrome üzerinden yapacağımız ayarlar ile kapatabiliyoruz.

Biz bu konumuzda Google Chrome Güvenli Aramayı etkinleştirme veya kapatma yolunu izleyerek yapmaya çalışacağız.

Güvenli Arama Filtresi

bu filtreleme yaptığınızda uygunsuz , müstehcen resimlerin arama sonuçlarında çıkmasını engellemiş olacaksınız. Bu uygulama %100 çalışıyor diyemeyiz , arada kaçırdığı oluyor bunun için en sağlıklı ebeveyn filtrelemesidir. Şimdi gelelim konumuza “https://www.google.com/preferences” adresini tarayıcımızın adres çubuğuna yapıştıralım ve sizi ayarların yapıldığı bir sayfaya götürecektir.

chrome güvenli arama

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi “Güvenli Arama’yı aç.” yazılı kutucuğu işaretleyin ve sayfa altında Kaydet butonu basın böylece yapacağınız ayarları kayıt ederek güvenli arama yapabileceksiniz.

Güvenli Arama Nasıl Açılır?

Güvenli arama özelliğini açmak için ;

Android Cihazlarda > Ayarlar > hesaplar ve gizlilik > Güvenli Arama filtresi ve kutucuğu işaretleyin.

İphone & İpad > Dişli işareti ( Ayarlar ) > Güvenli Arama > Akıllı veya Yüksek düzeyli ayarı seçiniz.

Bilgisayarlar > Bilgisayarlar için yukarıda ayarları uygulayabilirsiniz.

Google Chrome Güvenli Arama Etkinliği

Böylece yapılan bu ayarlar ile %100 sağlıklı bir arama yapamaya bilirsiniz , arada kaçıracağı müstehcen resimler sonuçlarda görünecektir bu benim yöntemim program kurmadan yapılan bir ayardır . Daha sağlıklı yöntem program kullanarak yapılan sağlıklı sonuçlardır.

Arama Tags & Etiket;

google müstehcen aramalar , müstehcen aramaları kapatma , açık içerikler resimlerini nasıl engellerim , çıplak kadın resimleri , çıplak erkek resimleri engelleme , ayıp resimleri nasıl engellerim , açık saçık fotoğraflar , çıplak resim filtreleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Chrome Uygunsuz Müstehcen Siteleri Engelleme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. +18 sapıklık video ve ya fotoğraf sitelerini engellemek ve bir daha hiç açılmasını istiyorum lutfen yasaklayın

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın