Sponsorlu Bağlantılar

.docx uzantılı dosya nasıl açılır?

2.066 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara İnternet üzerinden indirilen veya herhangi bir başka kaynak tarafından elimize geçen .docx dosyası açma konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu konu anlatımına başlamadan önce .docx dosyası nedir? bununla ilgi bir ön bilgi vermeye çalışalım.

Microsoft Office Word dosya uzantısı olan .doc belgesi 2007 yılına kadar bu uzantı ile kayıt etmekte idi. Ms Office Word 2007 yılından sonra dosya uzantısı olarak .docx uzantılı dosya şeklinde kayıt etmeye başlamıştır. Bu dosya uzantılı olmasının bir nedeni de kaplama alanı olarak fazla yer teşkil etmemesidir .docx dosyası nasıl açılır? konusunda sizlerden gelen sorulara bu konumuzda yer vermeye çalışacağız.

.docx dosyası nasıl açılır?

.docx belgesi açma konusunda bilgi verirsek genel olarak her dosya uzantısı kendi programı ile açılmaktadır. Doc veya docx dosyaları da MS Office Word yazılımı ile açılır, kullanılır veya düzenleme yapılarak yeniden bir docx belgesi oluşturulur. Eğer docx dosyası açmak için 2007 sürümü ve üst bir sürüm gerekmektedir sadece doc dosyası açacaksanız tüm sürümlerinde açma olanağı vardır.

Bilgisayarda MS Office Word yazılımı kurulu değilse bu yazılıma sahip olmak biraz maliyetlidir. bunun dışında .docx dosyası açma programı olarak kullanabileceğiniz diğer yazılımlar OpenOffice ve LibreOffice yazılımları işinizi görecektir.  Böylece .docx veya doc dosyalarını kolaylıkla açabilir ve kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

docx belgesi açma, docx dosyası açma, docx dosyası nasıl açılır, docx uzantılı dosya açma , docx dosyası açma programı, docx dosya açma 2017, docx belgesi açma, docx belgesi açma yazılımı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın