Sponsorlu Bağlantılar

dm ne demek // dm atmak // dm nedir?

2.764 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal media’da sıklıkla kullanılan bazı terimler vardır facebook, instagram, twitter gibi sosyal ağlarda sıklıkla kullanılan bu kelimelerden biri’de dm, bu konumuzda dm nedir?, dm atmak , dm ne demek gibi bu kelime anlamları üzerinde duracağız.

DM NEDİR?

Biraz cool olmak adına ağzımızda sıklıkla kullandığımız kelimeler arasına yerleşmiştir, dm kelimesi, bana göre mesaj atmak diyebiliriz fakat kelime karşılığı olarak İngilizce karşılığı ‘direct message‘ kelimesinin baş harflerini almaktadır. Yani dm kelimesi mesaj atma anlamı içeriği karşılığıdır.

DM ATMAK ;

Konu içinde dm atmak ne demek buna değinmiştik, mesaj atma, mesaj gönderme anlamına gelen bu kelime’de çoğunlukla kullandığımız sosyal ağlarda twitter, instagram, facebook ağlarda mesaj göndermek için farklı farklı menüler üzerinden dm atabilirsiniz.

Instagramda Dm Nasıl Atılır?

Dünyaca ünlü popüler instagramda dm gönderme işlemini iki farklı adımlarla yapabilirsiniz. Akış sayfası üzerinde sağ üst köşede ok işaretine basarak, dm göndereceğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak kolaylıkla bulabilir ve dm atma işini buradan yapabilirsiniz. 

Diğer dm atmak için mesaj göndereceğiniz kişinin profiline giriş yaparak sol üst köşede üç nokta işaretine bastığınızda karşınıza bir menü açılacaktır. Bu menüde o kişi ile ilgili yapacağınız tüm etkinlikleri görebilirsiniz.

yukarıda mesaj gönder seçeneği ile kullanıcıya dm gönderebilirsiniz. instagramda dm göndermeyi bu şekilde yapabilirsiniz. dm ne demek sorununa instagram’da bu şekilde cevap vermeye çalıştık. Şimdi diğer sosyal ağlardan twitter ve facebook’da dm atmayı işleyelim.

Twitter’de Dm Nasıl Gönderilir?

Sosyal ağlardan twitterde dm atma ise yine aslında aynı metotla atılabilmektedir. Tamamen kullanıcı adına dayalı göndermede beğendiniz bir tweeti bir arkadaşınıza dm olarak gönderebilir veya kısa mesaj olarak mesaj atabilirsiniz. Twitter’de karşılıklı takip gerekebilir dm atmak için bu nedenle kişinin profiline giriniz ve profilinde mektup işareti veya mesaj simgesi görünecektir.

yukarıda kırmızı kutu ile işaretli mesaj kutusunu kullanarak karşı tarafa mesaj atabilirsiniz, bunun dışında beğendiğiniz bir tweeti dm olarak gönderebilirsiniz, tweet altında aynı mesaj simgesi kullanarak istediğiniz kişiye dm gönderme işlemini yapabilirsiniz.

Facebook Mesaj ( Dm ) Nasıl Atılır?

Facebook’da kişinin profiline girerek mesaj kutusuna basarak yada Facebook Messenger ile arama kutusundan kişiyi arayıp gönderilecek kişiye mesaj atabilirsiniz, facebookda arkadaş olmadığınız kişiye mesaj direk olarak düşmemektedir, spam kutusuna düşer ve buradan kontrol edebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

dm nedir, dm ne demek, instagram dm nedir, instagram dm demek, dm ne demek twitter, twitter dm atma, twitter dm ne işe yarar, facebook dm ne demek, dm atma, dm gönderme, dm gönder, dm kelime anlamı, dm Türkçe de demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın