Sponsorlu Bağlantılar

dız dosyası nasıl açılır

64 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda dız dosyasını açma konusunda bilgi vereceğiz. Dız dosyası nedir, nasıl açılır konumuzun devamında bulabilirsiniz.

DIZ DOSYASI NEDİR?

Dız dosyası, bir zip dosyası arşivindeki içerikleri veya dosyaları açıklayan küçük düz metin dosyasıdır. Diğer adıyla Zipteki açıklama olarak da geçmektedir. İçerik açılamasını içeren metin dosyasıdır.

Dız dosyasını açmak için çoğu durumda, Windows’ta Notepad veya MacOS X’te TextEdit gibi bilgisayarda yüklü varsayılan programlar iş görmektedir.

Bu dosyayı açmak için farenin sağ tuşu ile birlikte aç ile Notepad veya Metin belgesi dosyası yardımıyla açabilirsiniz.

Bunun dışımda Microsoft Notepad, Notepad2, Microsoft Wordpad, Microsoft Word, Microsoft Write gibi yardımcı programlarda kullanabilirsiniz.

Mac bilgisayarlarda Apple TextEdit kullanabilirsiniz. DIZ dosyası TextEdit kullanarak açamazsanız ücretsiz üçüncü taraf metin düzenleme programı olan BARE BONES TEXTWRANGLER indirerek kullanabilirsiniz.

NOT;

Bir DIZ dosyasını açmaya çalışırken sorun yaşıyorsanız, dosya veya bilgisayarınızın kayıt defteri anahtarları zarar görmüş veya bozulmuş olabilir ya da dosya kötü amaçlı yazılımla ilişkilendirilmiş olabilir. Kötü amaçlı yazılım veya virüs yükleme riskini azaltmak için güncellenmiş virüsten koruma yazılımının bilgisayarınızda her zaman çalıştığından emin olun.

Bu konumuzda dız dosyasını açma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın