Sponsorlu Bağlantılar

Sim Kartı imha edin

68 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda SIM kart nasıl imha edilir bunu yazımızda bulabilirsiniz. Birçoğumuz sim kartı telefondan çıkardığımızda veya eski kartımızın kişisel verileri tutmadığını düşünmektedir. Ne yazık ki durum öyle değildir.

SIM kartlar aslında eski kişilerinizi, SMS bilgileri, notları ve yanlışla elle girdiğiniz diğer kişisel bilgilerinizi tutabilmektedir. Eski telefonunuzu satacaksanız veya elinizden çıkartmayı düşünüyorsanız bunun yanında eski SIM kartlarınızı da imha etmeniz gerekmektedir. Bizim bu konumuzda sim kart nasıl imha edilir konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

SİM KART İMHA EDİNİZ

# Bunun için ilk yapılması gereken imha yollarından biride SIM kartı makas ile ikiye kesmek olacaktır. Güçlü bir makas ile küçük parçalara bölerek imha ediniz. Parçalara ayrıldığında verileriniz başkasının eline geçmeyecektir.

# Çekiç, keser veya başka bir aletle vurarak, ezerek imha edebilirsiniz. Sağlam ve düz yere yerleştirin ve tümü ezilene kadar kırın veya ezin.

# Kağıt öğütücü cihazlar vardır. Bunların ayrıca kart kesici kısımları da çoğunda vardır. Bu öğütücüler ile CD, DVD kesen bölümlerinden SIM kartınızı öğütünüz.

# Her yerde olmayabilir fakat sanayi bölgesindeyseniz taşlama, flex ile sim kartlarınızı çarka vererek kartınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

# Yazılımsal olarak kullanabileceğiniz iMyFone Umate Pro gibi yazılımlar kullanarak sım kartınızın tüm verilerini silebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz metotlarla SIM kart imha edebilirsiniz. Buradaki amaç kartınızın içindeki kişisel verilerinizin, bilgilerinizin başkasının eline geçmemesidir.

Bu nedenle eski değiştirdiğiniz, kullanmadığınız kartlarınızı kırmadan atmayınız. Bu konumuzda telefon kartını imha etmek konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın