Sponsorlu Bağlantılar

DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES Nedir?

692 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda devmgr_show_nonpresent_devices ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımızda oluşan genelde bluescreen yani mavi ekran hatalarının çoğu aygıt sürücü çakışmalarından veya yanlış ve bozuk yüklenen sürücülerden kaynaklı yaşanmaktadır.

Bilgisayarımızda Donanım çakışmaları ve Mavi Ekran hatalarında olduğu bu sorunlarda eski yüklü sürücülerden kaynaklı olduğu’da aşikardır. Bilgisayarımızda Eski Sürücüleri tespit ve kaldırmak için için bu sürücüleri göstererek bunları kaldırmamız gerekecektir.

Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırmak için kullanacağımız komutlardan biride devmgr_show_nonpresent_devices  komutu’dur . Bu komutu kullanabilmek için Win + R çalıştır penceresini açalım ve buraya CMD komutunu yazalı açılan dos penceresine “devmgr_show_nonpresent_devices=1″ tırnaklar olmadan yazarak Enter basalım.

Daha Win + R çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazalım ve aygıt yöneticisine gidelim. Aygıt Yöneticisi penceresinde Aygıt Yönetici >> üzerinde faremiz ile sağ tık yapıyoruz ve Gizli Aygıtları Göster diyoruz.

Gizli Aygıtları Göster

 

Yukarıdaki adımlardan sonra Gizli aygıt sürücüleri soluk renkte olduğunu göreceksiniz. Bu soluk renkli sürücüleri faremiz ile gelerek sağ tuş ile Kaldır diyerek Bilgisayarımızdan kaldırabiliyoruz.

Sonraki Adım’da bilgisayarımızda yeni taktığımız aygıt sürücülerinin güncelini yükleyerek Kuruyoruz Böylece ileride yaşanan Mavi Ekran Hatalarının önüne bir nebze geçmiş olacağız.

Arama Tags & Etiket ;

devmgr_show_nonpresent_devices nedir , devmgr_show_nonpresent_devices nasıl kullanılır , gizli aygıt sürücülerini göster , devmgr_show_nonpresent_devices komutu kullanımı , mavi ekran hataları neden alınır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın