Sponsorlu Bağlantılar

DeepFake nedir // ne demek

149 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda DeepFake ne demek, anlamı nedir sorularına cevaplar vermeye çalışacağız. Kulağa yakın zamanda aşina gelmeye başlayan bu kelimenin anlamını bu makalemizde sizlere bahsedeceğiz.

DEEPFAKE NEDİR

Bu kelime son zamanlarda film teknolojisinde, videolarda sıklıkla kullanılan bir terimdir. Gerçek dışı olan şeyde burada başlamaktadır. Deepfake “yapay sinir ağları” teknolojiyle bir kişiyi mevcut görüntü veya video ile başka birine benzetme olayına Deepfake denilmektedir.

Buna örnek verecek olursak Kuğu gibi dans eden bir balerine farklı bir kişinin yüzünü yansıtmayla değiştirme örneği verebiliriz. Asıl dans eden kişinin yüzüne bu işlerden hiç anlamayan bir kişiyi yansıtabilirsiniz.

Videolar için yüzde değiştirme teknoloji olarak geçmektedir. Fakat bu durum sahte ve yalan haberlere de karışında durum pek iç açıcı gibi görünmektedir. Amacının dışına çıkması nedeniyle Asparagas haberlerinde önünü açacak gibi görünmektedir.

Son zamanlarda bu teknoloji ile hazırlanan videolar nedeniyle Instagram ve Facebook bu tür sahte videolara, yalan haberlere savaş açmaktadır.

Konumuzu özetleyecek olursak Deepfake ne demek konusunda anlaşılır şekilde bir açıklık getirsek yapay zeka teknoloji ile bir başkasının yüzünü bir başka kişiye aktararak bu kişiye benzetme teknolojisidir.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

DeepFake nedir // ne demek (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın