Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop da lekeleri kaldırma

109 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda yüzümüzde maruz kalınan lekeler, çiller, akneler ve bir uzun liste düzenleyebiliriz. Mevcut kullandığımız photoshop ile bütün bu lekeleri yüzümüzden temizleme gücüne sahiptir.

Yüzümüzde oluşan yaralar onları bile düzenlemek, kaldırmak mümkündür. Peki benler onları bile photoshop kullanarak kaldırmak mümkündür.

Bizde bu yazımızda photoshop spot healing brush tool kullanarak yüzümüzde veya herhangi bir çalışma sayfamızdan bulunan istenmeyen lekeleri silmek mümkündür.

PHOTOSHOP NOKTA DÜZELTME FIRÇASI

Akıllı araçlar ile lekeleri otomatik olarak, manuel olarak kaldırılabilir. Bu lekeleri kaldırmak için nokta düzeltme fırçası veya diğer adıyla spot healing brush tool aracını kullanarak düzenlemeler yapılabilmektedir.

KULLANIMI;

Yeni bir çalışma sayfası Layer açıyoruz.

Nokta düzeltme fırçası aracını seçiniz.

Üst kısımda kontrol şeridinde Contents ( Content – Aware ) seçiyoruz.

Daha sonra tekrar spot healling brush tool seçerek tüm katmanlara bu fırça darbesiyle lekelerin üzerine uygulamasını yapıyoruz.

Böylece yüzümüzdeki sivilceler, benler ve birçok lekeyi kaldırabiliriz. Birde bunu sizler için uygulamalı olarak video anlatım ile nasıl yapılmış bunu izleyebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda video anlatım ile photoshop da lekeleri silme, leke kaldırma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın