Sponsorlu Bağlantılar

Deep Web Nedir? & Deep web’e nasıl girilir?

725 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da başlıkta olduğu gibi iki konu işleyeceğiz. Deep Web Nedir? , Deep Web Ne işe yarar? ve bununla birlikte deep web’e nasıl girilir? konusunu anlatmaya çalışacağım.

Deep Web Nedir?

Deep Web , Türkçe karşılığı olarak Derin Ağ veya Derin İnternet anlamına gelmektedir. bu konuyu biraz daha derinlemesine inecek olursak , İnternet üzerinde standart yani Chrome , Yandex , Explorer , Safari , Mozilla vb. tarayıcılarda aramalar yaptığınızda arama sonuçlarında görünmeyen İnternet sitelerine verilen Genel İsimlere verilir.

“İnternet’in Karanlık Yüzü”

Peki bu siteler arama sonuçlarında neden çıkmaz ? bu siteler geneli olarak Yasal olmayan içerikler barındırdıkları için normal arama sonuçlarından görünmez.  Bu tür siteler kendi içeriklerini ulaşılmasın diye kısıtlamaya giderler. Buna örnekleyecek olursak , pornografi ve uyuşturucu , illegal sitelerdir.

Bu sitelere girişlerde başka ip numaraları ile giriş yapılmaktadır , fakat bunu yer sağlayıcı ve İnternet sağlayıcıları kolaylıkla tespit ederek Adli işlemler için istenildiğinde verebilirler. Böyle olduğu için Deep Web kullanmak doğal olarak sakıncalı bir durumdur.

Bu tür durumlardan mümkünse uzak durunuz hatta hiç girmeyiniz sonuç da başınız ağrıyabilir , girdiğinizi farz edelim bir site üzerinde uzun süre durmayın , unutmayın ip adresini ne kadar değiştirirseniz değiştirin mutlaka tespit edilme durumunuz vardır.

Not :

Devlet Arşivi , kütüphaneler , Ftp gibi indexlenmeyen , indexlenmeyi istemeyen siteler bu Deep Web sitesine dahildir.

Deep web’e nasıl girilir?

Konu başında dediğim gibi Normal bir web tarayıcı ile deep web giriş yapamazsınız , bunun için özel program , özel tarayıcılara ihtiyaç vardır. Deep Web giriş yapmak için Tor Browser ile giriş yapabiliyoruz.

Tor Browser Nedir?

Bu program ip adresini saklayarak internetin arka bahçesinde özgürce gezinti yapabileceğiniz illegal bir programdır. Kişisel Bilgileri anonim internet ortamında saklayarak gezinti yapabilirsiniz.

Bu programda deep web level olarak gezinti yapabiliyorsunuz , bu gezintiler son derece tehlikeli olabileceğini ve virüs ortamına rahatlıkla bulaşa bileceğinizi unutmayın.

 

Google indexlenmemiş sitelerin %96 oranında olduğu ve Google görünen indexlenmiş normal tarayıcılardaki linklerin %4 olduğu söylenmektedir.

Arama Tags & Etiketler ;

deep web’e nasıl giriş yapabilirim? , deep web giriş , Deep Web’e Nasıl Girerim? ,deep web ne işe yarar , deep web tehlikeli mi? , gizli internet siteleri , deep web link ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın