Sponsorlu Bağlantılar

CTRL + ALT + TAB Tuşu ne işe yarar

844 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde sıklıkla kullanılan CTRL, ALT, TAB tuş kombinasyonu ne ile yarar, neye yarar hakkında bilgi vereceğiz.

Daha önceki konularımızda yeni başlayan acemi kullanıcılar için CTRL Tuşu ne işe yarar, ALT Tuşu ne işe yarar konusunda bilgileri ayrıca vermiştik.

Bu konumuzda CTRL ALT TAB tuşlarına birlikte bastığınızda ne işe yarıyor bununla ilgili bilgi vereceğiz.

CTRL ALT TAB WİNDOWS ‘DA NE İŞE YARAR

En çok kullanılan Windows işletim sisteminde bu tuş takımı neye yaramaktadır. Açık olan programlar arasında geçiş yapmak için kullanılmaktadır.

Yani bilgisayarınızda birden fazla program çalışıyorsa bu programlar arasında kolaylıkla, hızlı geçiş yapmak için kullanabilirsiniz. Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski işletim sistemlerinde program geçişlerinde kullanılır.

Bunun dışında diğer işletim sistemlerinde CTRL ALT TAB UBUNTU sisteminde tüm çalışma alanlarında açık programlar arasında hızlı geçişlerde kullanılır. Bunun dışında CTRL ALT TAB REMOTE DESKTOP ana makinaya geri dönmek için kullanılmaktadır.

Açık kaynaklı olarak kullanılan masaüstü yazılımı olan GNOME sistem denetimlerini değiştirmek için kullanılan tuş serisidir.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Bu konumuzda alt ctrl tab tuşu ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınız paylaşabilirsiniz.

Diğer bilgisayar ile alakalı sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın