Sponsorlu Bağlantılar

Ctrl Tuşunun Güçünü Hissetin.!

7.772 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızdaki kullanmış olduğunun tuşların her birinin birer asıl görevleri birerde yardımcı Görevleri vardır. Ama öyle bir tuş varki bu tuş ile bilgisayarınızı yönetebilirsiniz. evet CTRL tuşundan Bahsediyoruz. CTRL tuşu ile ek tuşları kullanarak bilgisayarınızı yönetebilirsininiz evet bu tuşdan biraz Bahsetmek istiyorum.

Sık sık İnternet de sörf yapıyorsunuzdur , Beğendiğiniz bir Sayfa’yı tekrar bulmak istiyorsanız CTRL + D tuşları ile sık kullananlar arasına ekliyebilirsiniz.

Windows Explorer Tarayıcınızda yada Web Tarayıcınızda açmış olduğunuz web Sekmesini , Sekmeyi Kapat yerine Kısa açılan Sekmeyi kapamak için CTRL + W tuşlarına basabilirsiniz.

Word , Excel  yada Text sayfasında yazı yazmayı seviyorsunuz eğerki yanlış bir yazı yazdığınızda bunu silmek istiyosanız Cursor yani yanan sönen işaretin Sağında ise bu yazı CTRL + DELETE  eğerki bu yazı solunda ise CTRL + Backspace tuşlarına basmanız yeterlidir.

Kullandığınız sayfayı arada Yenilemek yani Reflesh etmek istiyorsanız CTRL + R Tuşlarına Basabilirsiniz.

Başlat Tuşuna Basmak için Farenizi kullanıyorsanız CTRL + ESC tuşları ile buna hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bağlantıyı yeni bir Sekmeden açmak isterseniz  bağlamtı üzerine gelerek CTRL Tuşuna basarak Fare tuşuyla link basabilirsiniz.

Eğerki bir yazı yazıyorsanız bunu yanlış yaptığınızda CTRL + Z Tuşlarıyla geri alabilirsiniz. Son işleme Doğru gitmek isterseniz CTRL + Y basmanız yeterlidir.

Yazılan Tüm Metinleri Seçmek için CTRL + A  Basmanız yeterli.

Seçtiğiniz Tüm Metinleri Kopyalamak için CTRL + C Tuşlarına basabilirsiniz.

Kopyaladığınız verileri CTRL + V ile yapıştırabilirsiniz.

CTRL + X tuşu ile seçtiğiniz metinleri Keserek  ctrl + v  ile istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

CTRL + N ise Yeni Anlamı Geliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ctrl Tuşunun Güçünü Hissetin.! (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. control+A tuşları ( ctrl+a ) tuşu ne işe yarar konusunda bilgisayar kurslarında, okul sorularında ve bazı genel kültür sorularında bu soru sıklıkla sorulmaktadır.
    ctrl+a ne işe yarar konusunda faydalı yazınız için teşekkür ederim. başarılarınız devamı dilerim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın