Sponsorlu Bağlantılar

csgo.exe çalışmayı durdurdu hatası nasıl çözülür?

2.934 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda csgo.exe çalışmayı durdurdu hatası çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun Counter Strike oyununu bilgisayara yüklerken ve çalıştırma esnasında yaşanan bir sorun kaynağıdır. csgo.exe çalışmayı durdurdu sorunu oyunu açarken veya oyundan atması ile ilgili olarak yaşanan bir durumdur. 

csgo.exe çalışmayı durdurdu hatasının başlıca nedenleri şu şekilde olabilmektedir. Bilgisayarın oyunu desteklememesi, Bilgisayarda virüs programları veya güvenlik duvarı bu oyunu engellemesi, oyunda eksik dosya olması bunların temelinde yatan nedenlerdir.

csgo.exe çalışmayı durdurdu çözümü ;

csgo.exe çalışmayı durdurdu hatası nasıl çözülür? konusuna gelince aşağıda vereceğimiz farklı çözüm yolu ile bu sorunu çözmeye çalışacağız. Bunun için aşağıdaki adımları teker teker uygulamak ve çözüm sağlayabiliriz. Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7, Xp işletim sistemi kullanıyorsanız yüklediğiniz oyunun bu işletim sistemine ve 64 bit, 32 bit yapısına uygun olmasına dikkat ediniz. 

  • oyun dosyalarını kontrol ediniz uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyiniz.
  • Steam > Kütüphane > Counter Strike: Global Offansive > Sağ Tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yerel Dosyaların Bütünlüğünü Doğrula ve oyunu tamir etmeyi ( repair ) etmeyi deneyiniz.
  • cs:go oyundan atma sorunu için dep ayarlarını kontrol edelim, veri yürütme engelleme ayarını “seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi Aç” şeklinde ayarlayınız. dep ( veri yürütme ayarı ) nasıl yapılır? yazımızdan bakabilirsiniz. 
  • Bilgisayara gelen güncellemeler bir sıkıntı yaşatabilir. bunun için bu sorunu yaşadıysanız sonradan sistem geri yükleme yaparak veya Windows güncellemeleri geri alma üzerinden çözüm sağlayamaya devam edelim. 
  • cs go dosyalarında “csgo/cfg/video.txt” dosyasını bulalım, bu dosya içerinde “setting.csm_quality_level” yazan kısımda değer 1 ise bunu 0 yaparak düzeltin ve kayıt ediniz ve oyunu yeniden çalıştırın. 
  • Genel olarak işletim sistemi 32 bit olanlarda bu sorunun yaşandığı gerçeği vardır, eğer mümkün ise 64 bit işletim sistemine dönmeye veya 64 bit işletim sistemi olan bir arkadaşınızda bu oyunu çalıştırmayı deneyin, eğer 64 bit işletim sistemde sorun olmuyorsa 64 bit sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

csgo.exe çalışmayı durdurdu sorunu, csgo.exe çalışmayı durdurdu hatası , csgo.exe çalışmayı durdurdu problemi, csgo.exe çalışmayı durdurdu sorunsalı, csgo.exe çalışmayı durdurdu Windows 10, csgo.exe çalışmayı durdurdu error, cs go sorunu, cs go hatası, cs go problemi , csgo.exe çalışmayı durdurdu oyundan atma, oyundan çıkma, nasıl çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

csgo.exe çalışmayı durdurdu hatası nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Arkadaşlar kaç gündür uğraşıyorum bu sorunla sinirlerim bozuldu. Sonunda bu videodakileri ugyulayınca çözüme kavuştum. Size de yardımcı olsun diye paylaşıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın