Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1 güncellemesi sonra bilgisayar kapanmıyor.!

4.644 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizlerden Gelen Sorulara elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum, zorluk çektiğim konular hakkında bilgileri toplayıp sizlere vermek için elimden geleni yapmaktayım yoğunluk dan geçiken cevaplar için şimdiden özür dilerim. Son gelen sorulardan biride ” Windows 8.1 İşletim Sisteminde Son güncellemeden sonra bilgisayarı kapatamıyorum ” hakkında gelen mesajlar.

Bilgisayarımızı güncel tutmak güvenliğini sağlamak için Yazılım Firmaları güncellemeler yayınlarlar bunlar sistemde buldukları açıkları kapatmak içindir . Bilgisayarınız Stabil çalışırken bu yeni güncellemeler ile her zaman düzgün çalışamaya bilir.

Bazen yayınlanan güncellemeler  bilgisayarlarda sıkıntı yarata bilir bunlardan biride ” Windows 8.1 İşletim sistemlerinde yaşanan sıkıntılardır. Peki İşletim sistemi Windows 8.1 olan bu hata karşısında ne gibi bir çözüm sunabiliriz.  Bu konuda hemen akıllara gelen Güç Düğmesi Ayarını Değiştirmek olabilir.

Bununla ilgili olarak Denetim Masası > Güç Ayarları > Güç düğmesi Yapılacaklarını Seçin kısmından Güç düğmesi Ayarlarını kontrol ediniz Burada Güç düğmesine basıldığında Kapat Seçeneği olması gerekmektedir. Eğer ki bu sorun çözülmedi ise Yeni Bir Güncelleme gelene kadar Windows 8 için Güç Düğmesi Ekleme Konu Başlığı ile Çözüme gidebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 8.1 güncellemesi sonra bilgisayar kapanmıyor.! (22 Yorum)

Yorum Yaz

 1. benim masaüstü bilgisayarım var ve güç ile ilgili sıkıntım yok ama benim bilgisayarımda aynı şekilde monütör kapanıyor ama kasa kapanmıyor nasıl yapabilirim ?

 2. Merhaba arkadaşlar. Bu sorunun nedeni bildiğim kadarıyla ekran kartı ile alakalı bir sorun. PC nizi 8.1e güncelleştirdikten sonra ekran kartınızı Windows 8.1e göre güncelleştirmeniz gerekmektedir. Güncelleme için bilgisayarınızın markasının web sitesini kullanınız. Eğer web sitesinden güncelleme yapmayı başaramazsanız bilgisayarınızın markasının teknik desteğini arayınız ve ekran kartınızı Windows 8.1e göre güncellemek istediğinizi söyleyiniz yardımcı olacaklarını sanıyorum :) Benim bilgisayarım acer ve acerin web sitesini kullanarak nasıl ekran kartınızı güncelleyeceğinizi söyleyeceğim. Acerin web sitesini açıyoruz ve şu adımları takip ediyoruz. destek > sürücüler ve kılavuzlar > ürün modeline göre ara bölümüne pc modelinizi yazınız örneğin benimki aspire E1-572G. karşınıza pc görüntüsü gelir ve onun altında işletim sistemi olarak Windows 8.1 64-bit seçeneğini seçiniz. Seçtikten sonra alt bölümde bir liste göreceksiniz o listeden VGA AMD seçeneğini indirin ve adımları takip ederek ekran kartınızı güncelleyin. Umarım sorununuz çözülür ben bunu denemedim ama teknik destekten aldığım bilgiye göre sorun böyle çözülüyormuş.

 3. Arkadaşlar AMD derken ekran kartınızın markasını kast ediyorum. Bilgisayarınız acer olup ekran kartı markası farklı olanlar olabilir bu yüzden ilk ekran kartı markanızın AMD olduğundan emin olun sonra söylediğim seçeneği indirin. Ekran kartı markanız farklı ise ilk ekran kartı markanızdan emin olun zaten ürün modelinizi yazıp işletim sisteminizi seçtikten sonra VGA kategorisinin yanında ekran kartı markanız yazar örneğin İNTEL, NVIDIA ekran kartınız bunlardan ikisinden biri ise bu sürücüleri indirin.

 4. Bu konu hakkında bilgi sahibi oldukça buraya yazıyorum arkadaşlar. Bazı bilgisayarlarda 1 den fazla ekran kartı olabiliyor, bu durumda mevcut ekran kartlarınızın hepsini güncelleyeceksiniz. Benim bilgisayarımda AMD ve İNTEL ekran kartları mevcut, sadece AMD ekran kartını güncellemiştim ve kapanmama sorunu çözülmüştü; fakat uyku moduna aldıktan sonra geri açmaya çalıştığımda ekran gelmiyordu, bu sorunun nedeni de İNTEL ekran kartını güncellememiş olmamdı. İNTEL ekran katını da güncelleyince hiçbir sorun kalmadı. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar :)

 5. Bir şey eklemeyi unutmuşum. Ekran kartınızın markasını bilmiyorsanız aygıt yöneticisini açın ve görüntü bağdaştırıcıları seçeneğine tıklayın orada görürsünüz arkadaşlar. Eğer aygıt yöneticisini bile açmayı bilmiyorsanız ekran kartı güncelleme işlemlerini kendiniz yapmayın arkadaşlar, bilgisayardan az çok anlayan birilerine yaptırtın derim. Hepinize kolay gelsin :)

 6. Merhaba arkadaşlar yine ben :) Windows 8.1 güncellemesinden sonra Bluetooth’un açık olduğunu göreceksiniz, ilk işiniz Bluetooth’u kapatmak olsun. Sonra ekran kartı güncelleme işlemine geçin. Ekran kartını güncelledikten sonra Windows 8.1 güncellemelerini denetleyin ve indirin. İsteğe bağlı güncellemeler arasında Bluetooth güncellemesini de göreceksiniz o güncellemeyi mutlaka indirin, aksi takdirde Bluetooth’u açtığınızda geri kapatsanız bile bilgisayarınızı kapatmaya çalıştığınızda yine ekranın kapanıp bilgisayarınızın yine çalışır vaziyette kaldığını göreceksiniz. İsteğe bağlı güncellemeleri nereden bulurum diyorsanız Windows update bölümünde AYRINTILARI GÖRÜNTÜLE seçeneğine tıklayıp oradan görebilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

 7. burak abi meraba. benim bilgisayar aspire e1-572g surucuyu indirdim web sitesinden ama icinde bi suru dosya var nasil kurulumuna başlicam yardimci olursaniz sevinirim zaten web sitesinde 2 tane varmiş VGA AMD RESİMLİ Bİ ANLATİMİ YOKMU BUNUN teşekurler

 8. selamlar nasil kurdunuz anlatirmisiniz ban indirdim suruciyi ama bir suru dosya var icinde .benim bilgisayar aspire e1-572g surucuyu indirdim web sitesinden nasil kurulumuna başlicam yardimci olursaniz sevinirim zaten web sitesinde 2 tane varmiş VGA AMD RESİMLİ Bİ ANLATİMİ YOKMU BUNUN teşekurler

 9. Zakir kardeşim tam hatırlamıyorum; ama dosyanın içinde setup seçeneği olacak, ona tıklayacaksın, sonra ekrana yeni bir seçenek gelecek oradan ayıkla diyeceksin. Dosya ayıklanınca yeni bir klasör oluşacak o dosyanın içinden de setup seçeneğini bulacaksın ondan sonra adımları takip edeceksin eğer beceremiyorsan bilgisayar işlerinden anlayan birini bul o yapıversin sana. Bu arada senin bilgisayarında çift ekran kartlıdır tıpkı benimki gibi sadece AMD yi güncelleştirince kapanmama sorunun çözülür; ama uyku moduna alınca geri açmaya çalıştığında ekran gelmez. Bunun çözümü için INTEL ekran kartını da güncelle o dosya da AMD nin dosyasını indirdiğin listede mevcut.

  • Allah razi oldun Burak abi. Biliyorum geç oldu ama olsun teçekur edim dedim. Çok sağol abi genrsr süper oldu saat gibi cslişiyor

 10. Eğer yine yapamazsan Acerin teknik desteğini ara zakir kardeşim onlara durumunu anlat dosyayı indirdiğini ve sadece kurulum işleminin kaldığını bildir. Onlar sana telefonda anlatırlar. Acerin teknik destek numarası: 0850 222 22 37

 11. Teşekkürler anlattıklarınıza göre Ekran Kartını güncelleyerek sorunu çözdüm.

 12. meraba abi. aspire e1-572g pc bios nasil guncelenir. acerin resmi sitesine girdim ama orda bir suru dosya var yani 4 tane onlardan hangisi benim pc uyumlu yardimci olursaniz sevinirim. teşekurler

 13. Bilgisayarlar hakkında o kadar derin bilgiye sahip değilim kardeşim. Böyle şeyler için acerin teknik desteğini ara yardımcı olurlar. Ama ciddi bir sorunun yoksa BIOS ayarları ile oynamamanı öneririm.

 14. abi bişey sormak istiyorum ben amd güncellemesini sorunsuz yaptım sonra intel güncellemesini açtım başlatırken bilgisayarınız daha yeni sürüm içeriyor daha eski bir sürüme güncellemek istiyormusunuz diye bişey çıktı ne yapmam lazım yardımcı olur musun ?

  • fark etmez onuda güncelleye bilirsiniz . ama Windows 8 için harici ekran kartınızı güncelleyiniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın