Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Windows 10 Ses Sorunu

2.483 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Numan

Soru Gönder : Merhaba , Ben Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptım , tüm güncellemelere rağmen bilgisayarımda dinlediğim seslerden farklı olarak İnternet üzerinde dinlediğim müziklerde ses hatası yaşıyorum takılmalar oluyor yardımcı olur musunuz ?

Cevap : Merhabalar , Numan bey , yeni bir işletim sistemi olduğu için bir çok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlardan biride önceki Windows 8 ‘de yaşanan ses sorunudur. Bu sorun aynen Windows 10 yaşanmaktadır. Windows 10 Ses problemi nasıl çözülür bununla ilgili çözüm yollarını deneyelim.

Windows 10 Ses Sorunu Çözümü ;

Bilgisayarımızda aygıt yöneticisine giriyoruz. ( Win + R ) çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Yüklü ses aygıt çıkışı yok hatası

Ses , video ve oyun denetleyicileri > altında ses kartınızın üzerine geliyoruz ve fare sağ tuşu ile Sürücü yazılımını güncelleştir… seçerek İnternet üzerinden sürücü bularak güncelleştirmeyi deniyoruz.

2- Ses Sorunu Çözümü ;

Varsayılan hoparlörleri ayarlayın ve test edin

*Ekranın sol alt köşesindeki Windows simgesine tıklayın

*Ayarlar için arama alanına ses yazın

*Ses seçeneğine tıklayın.

*Ses penceresinde, yürütme aygıtınızı seçin ve varsayılan olarak ayarla düğmesini tıklayın. Tek bir yürütme aygıtı listeleniyor’sa bu aygıt varsayılan olarak otomatik ayarlanır.

*Varsayılan kayıttan yürütme aygıtınız seçili iken, yapılandır düğmesini tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} Windows 10 Ses Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Windows 10 baslar kapalı olmasına rağmen ses kısık olamsına rağmen ses kitlenmesi oluyor driverler en son güncellemede lütfen yardım edin gerikirse uzak masa üstü kısmından yardımcı olabilirsiniz ama şuan bana acil lazım her hopörlerde windows 10 kitleniyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın