Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Windows 10 Ses Sorunu

1.433 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Numan

Soru Gönder : Merhaba , Ben Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptım , tüm güncellemelere rağmen bilgisayarımda dinlediğim seslerden farklı olarak İnternet üzerinde dinlediğim müziklerde ses hatası yaşıyorum takılmalar oluyor yardımcı olur musunuz ?

Cevap : Merhabalar , Numan bey , yeni bir işletim sistemi olduğu için bir çok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlardan biride önceki Windows 8 ‘de yaşanan ses sorunudur. Bu sorun aynen Windows 10 yaşanmaktadır. Windows 10 Ses problemi nasıl çözülür bununla ilgili çözüm yollarını deneyelim.

Windows 10 Ses Sorunu Çözümü ;

Bilgisayarımızda aygıt yöneticisine giriyoruz. ( Win + R ) çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Yüklü ses aygıt çıkışı yok hatası

Ses , video ve oyun denetleyicileri > altında ses kartınızın üzerine geliyoruz ve fare sağ tuşu ile Sürücü yazılımını güncelleştir… seçerek İnternet üzerinden sürücü bularak güncelleştirmeyi deniyoruz.

2- Ses Sorunu Çözümü ;

Varsayılan hoparlörleri ayarlayın ve test edin

*Ekranın sol alt köşesindeki Windows simgesine tıklayın

*Ayarlar için arama alanına ses yazın

*Ses seçeneğine tıklayın.

*Ses penceresinde, yürütme aygıtınızı seçin ve varsayılan olarak ayarla düğmesini tıklayın. Tek bir yürütme aygıtı listeleniyor’sa bu aygıt varsayılan olarak otomatik ayarlanır.

*Varsayılan kayıttan yürütme aygıtınız seçili iken, yapılandır düğmesini tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın