Sponsorlu Bağlantılar

webcrawler yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır?

398 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yönlendirme sayfası olan webcrawler sayfasını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu programı kurmadan önce bu sayfanın nasıl bulaştığından bahsedeceğim. Bu Site bilgisayarınıza indirdiğiniz demo ve ücretsiz yazılımlar tarafından bulaşarak web tarayıcıların ana sayfalarını değiştirerek size webcrawler.com sitesine yönlendirmesine sağlar. bu zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olur.

Bu Yönlendirme Sayfasının dan kurtulmak için AdwCleaner Programını kurarak kaldırımayı göstereceğim demiştim. Bu programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz ve AdwCleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Programdaki Scan Butonu basarak bilgisayarımızdaki kötü girdileri taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Belli bir süre bekledik den sonra bir çok girdilerin listelendiğini göreceksiniz burada webcrawler ile ilgi girdileri işaretleyip CLEAN Butonu ile siliyoruz.

Bu Silme işlemini yaptık dan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden Başlattık dan sonra Masaüstünde Bulunan Web Tarayıcılarımızın Yandex-mozilla-Explorer ve Chrome lerin kısayol Özelliklerine giriyoruz ve “http://www.webcrawler.com  uzantısını sileceğiz.

webcrawler sayfasını kaldırma

 

Resimdeki görüldüğü gibi Hedef Dosya yazan kısımda “http://www.webcrawler.com uzantısını siliyoruz, Burada bu işlemi yaptık dan sonra buradan çıkıyoruz ve eb Tarayıcılarımızın Explorer-Yandex-Chrome-Mozilla bu tarayıcıların Ana Sayfaları google yada istediğiniz bir sayfaya ayarlaya bilirsiniz. bu şekilde bu yönlendirme sitesinden kurtulacaksınız.

Programsız Bu Siteden kurtulma  ;

Aramasayfam için Hazırladığım bu video aynen wecrawler sitesi için uyarlayabilirsiniz metod aynıdır bu şekilde de kurtulmuş olacaksınız.

Arama Tags & Etiket;

webcrawler sayfasını kaldırma, webcrawler kurtulma, webcrawler temizleme, webcrawler silme, webcrawler nasıl silinir, webcrawler chrome, remove webcrawler 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın