Sponsorlu Bağlantılar

Ses Ayar Simgesi Görünmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

1.206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar üzerinde Ses simgesi Ekranın Sağ alt köşede normalde görünmektedir. Bazen Bilgisayarın ayarları belli olmayan sebeplerden dolayı simgeler görünmeye bilir. Bu ayarları tekrar normal ayarlara geri getirmek için bir kaç adım ile bunu hallede biliriz.

ses ayar simgesi kayboldu 

Peki bu ayarları geri nasıl getirebiliriz ? bunun için çalıştır komutunu kullanacağız Win + R Tuşları ile çalıştır penceresini açıyoruz. Çalıştır penceresine msconfig komutunu yazarak sistem yapılandırması penceresini açıyoruz.

Bilgisayarda Ses Simgesi Geri Getirme

 

 

Karşınıza sistem yapılandırması penceresi açılacak burada başlatma sekmesinde bilgisayarın açılışında başlatılan program listesi gelecektir. Burada ses kartınızın markasına göre programı buluyorsunuz ( Benim ki Realtek ) önündeki alanı işaretliyorsunuz . Uygula ve Tamam siyerek Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra simge görev çubuğunda görünecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın