Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Monitör Geç Açılıyor Sorunu

4.243 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü yani Laptop bilgisayar kullananlar’da fazla olmayan ama genel olarak Desktop , masaüstü bilgisayar’da genelde rastlanan Monitörlerin geç açılması sorunu üzerinde duracağız. Monitör , bilgisayar kasasına vga veya hdmi bağlantı şekli ile görüntü alırlar. Bilgisayar kasasındaki güç düğmesine bastığınız’da Bilgisayar açılır ve ekrana açılış yazıları gelmeye başlar ve en son işletim sistemi yazı ile birlikte açılır . Ama güç düğmesine bastığınızda ekrana geç gelen yazılar veya monitör geç algılıyor ise bu sorunlar nereden kaynaklıdır bununla ilgili olarak biraz bilgi vereyim.

crt mönitör yapısı - ademocut com

Bu sorunun Muhtemelen olabilecek kaynakları şu şekildedir.

– Ekran kartı ile Monitör arasında bağlantı kablosundan kaynaklı olabilir , bu kablo arızalı kopukluk var ise görüntü gelmez veya görüntü çizgili gelebilir.

– Ekran kartı arızası olabilir , Ekran kartı görüntü çıkışı için kabloyu taktığınız slot pinleri kırılmış veya iç taraf’dan bir arıza olabilir.

– Ekran kartı sürücülerinden kaynaklı olma ihtimali vardır , bunun için güncel sürücüler ile tekrar deneyiniz.

– Monitörün kendinden kaynaklı bir arıza olabilir , bunun için bir başka bilgisayar üzerinde deneyiniz. En azından monitör veya ekran kartı üzerinde mi olduğunu bilebiliriz.

yukarıda verilen olası nedenlerdir. Bununla birlikte ekran kartı arızası olabilir ihtimaline , bilgisayarınızda onboard kartınız var ise ona takarak deneyiniz. Son olarak genelde bu durumlar Monitör arızasından kaynaklıdır. Monitörü bir başka bilgisayar üzerinde deneyiniz , eğer aynı sorun başka bilgisayar üzerinde tekrarlıyor ise monitör arızalıdır. Bunun garantisi var ise teknik servise göndere bilirsiniz .

Arama Tags & Etiket ;

monitöre yazılar geç geliyor , monitöre görüntü çok geç geliyor , Ekrana görüntü neden geç geliyor , Ekran görüntü çok geç geliyor sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın