Sponsorlu Bağlantılar

Reset Nedir ve Reset Nasıl Atılır?

16.315 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayara reset atmak nedir? veya resetlemek nedir? konusu üzerinde yeni başlayan kullanıcılar için merak uyandıran bir konu olduğu için değinmek istedim. Bilgisayarlarda işletim sistemi açıkken yani sistem çalışırken bilgisayara bir program yüklendiğinde veya bir güncelleme yaptığınızda ayarların yeniden algılanması için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

bilgisayar resetleme

bilgisayarı resetleme için başlat > kapat > yeniden başlat butonunu kullanabiliriz. “Tüm açık programları kapatır,Windows’u kapatır ve sonra Windows’u yeniden başlatır.”

bilgisayarı yeniden başlatmaya reset denir , bu işlemede resetleme denilmektedir. peki reset işlemi sadece bu şekilde mi olur? bilgisayarınız takıldı veya dondu veya bilgisayar açılırken işletim sistemi yüklenmeden önce açılırken takıldı o zaman reset atma nasıl yapılacak ?

Birde bu durumda bilgisayar üzerinde reset düğmesi vardır veya reset atmak için toplu iğne veya ataç ucu girecek şekilde bir yer vardır.

bilgisayar reset nasıl atılır

power yani güç düğmesinin yanında reset butonu veya reset atmak için eski kasalarda delik olurdu bu butonu kullandınız da bilgisayarı yeniden başlatmış olursunuz.

Laptop veya Dizüstü bilgisayarlarda reset atma nasıl yapılır? masaüstü bilgisayarlarından farklı bir yol ise power düğmesine sürekli basılı tuttuğunuzda bilgisayar kapanacaktır bu düğmeye tekrar bastığınızda yeniden açılacak olan bilgisayarı tekrar kullanabilirsiniz.

diğer reset atma çeşitlerinden biride ctrl+alt+delete düğmesini kullanarak bilgisayarı yeniden başlata bilirsiniz . bilgisayarda hard reset ve soft reset olarak sınıflandırılan bu olayda reset düğmesi hard reset sınıfına geçmektedir bu aslında zararlı olabilir bilgisayarda bilgi kaybına yol açabilir. Her zaman olarak işletim sistemi üzerinde yeniden başlat özelliğini kullanmak faydalıdır.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar resetleme , bilgisayar reset atma , bilgisayar resetleme tuşu , yeniden başlatma düğmesi , reset olayı nedir , bilgisayar reset , reset atma , windows 10 , windows 8 , windows 7 , pc reset atma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Reset Nedir ve Reset Nasıl Atılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Benim Toshiba cihaz otomatik onarımda bütün programları denedim fakat cihaz açılmıyor bir hata ile karşılaştık diyor ne yapmam lazım bilmiyorum yardim lazım teşekkürler..

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın