Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Gpedit.msc Neden Açılmıyor?

16.366 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Mini Game

Soru Gönder : iyi günler çalıştır penceresine gpedit.msc komutunu yazıyorum ama bir sonuç çıkmıyor bu neden olabilir acaba? yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap : Merhabalar , gönderilen bu soruya cevap olarak sistemdeki mail adresi ile cevaplanmıştır . Bununla birlikte bu sorun buradan konu olarak açarak bu gpedit.msc açılmıyor sorunu yaşayanlar için bir cevap olarak yazıyorum.

ilk önce gpedit.msc nedir ? bununla ilgili olarak kısa bir açıklama yapayım. gpedit.msc , Windows içinde bulunan bir yönetim aracıdır. gpedit.msc  C:\Windows\System32  klasörü içerisinde yer alır isterseniz bu klasör içine girerek çalıştırabilir isterseniz Win + R ile Çalıştır penceresine yazarak çalıştırabilirsiniz.

Group Policy Management , yani grup policy yönetici paneldir. Buradan bilgisayar için kısıtlamalar ve diğer ayarları bu kısımdan yapabilirsiniz.

Peki Sorunun cevabına gelince gpedit.msc neden açılmıyor? bu sorunun aslında kullandığınız işletim sistemi ile ilgilidir. Yani işletim sistemlerinde home , basic gibi sürümleri desteklememektedir.

Windows 7 professional , Windows7  Ultimate , Windows XP Professional , Windows Enterprise ve Windows 8 Professionel , Windows 10 içinde aynen sürümlerini desteklediği için diğer alt sürümleri desteklemediği için çalışmaz. Eğer bu sürümleri kullanıyor iseniz ve gpedit.msc açılmıyor ise virüs girme ihtimali yüksektir.

Bilgisayarınıza giren bir virüs gpedit.msc ve Görev yöneticisini kilitlemiş olabilir. peki bunun için ne yapılmalı ? bununla ilgili olarak regedit kayıt defterinde bir aç adım ile çözümü deneyelim.

Win + R tuşları ile çalıştır penceresini açalım bu pencere “regedit” komutunu yazarak aşağıdaki  adımları takip edelim.

“HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

yukarıda adımları takip ettiğinizde , sağ taraftaki NoLockScreen değeri üzerine çift tıklayın ve 1 yapınız. Bu nolockscreen değeri yok ise faremizin sağ tuşu ile tıklayın.

Dword değerinin ismini NoLockScreen yapınız ve 1 olarak veriniz. bilgisayarı yeniden başlatınız tekrar deneyiniz.

Yukarıda Çözüm yolu daha önceki arkadaşların çözüm yoludur ve Alıntıdır.

Arama Tags & Etiket ;

gpedit.msc açılmıyor , gpedit.msc neden açılmıyor , gpedit.msc açılmıyor windows 8 , gpedit.msc açılmıyor windows 10 , gpedit.msc açılmıyor Windows 7 , gpedit.msc bilgisayarımda yok

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} Gpedit.msc Neden Açılmıyor? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın