Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} gizli dosyaları göster dediğimde göstermiyor?

3.632 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hakan

Soru Gönder : Merhaba , Ben gizli dosyaları göster dediğimde kutu işaretliyoruz ama kutu pasif oluyor yani gizli dosyaları göstermiyor şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Cevap : Merhabalar ilk önce kısaca gizli dosyalar nasıl gösterilir bununla ilgili olarak video’yu izleyerek nasıl yapıldığını bir öğrenelim.

Gizli Dosyalar Nasıl Gösterilir ? 

Eğer bu şekilde gizli dosyalarınızı gösteremiyor iseniz bilgisayarınızda virüs vardır , bilgisayarınıza bulaşan bu virüs gizli dosyaların gösterilmesini engellemektedir. Peki bu virüsleri nasıl temizleriz ve gizli dosyaları nasıl gösterebiliriz

Bilgisayarım Gizli Dosyaları Göstermiyor ?

Bunun kaynağı genelde Sxs.exe ve  Amvo.exe virüsünden kaynaklıdır. Bu virüslü dosyayı bilgisayarınızdan ComboFix Programı ile temizleye bilirsiniz. Bu programı buradaki konu başlığından incelebilirsiniz ve indirip kurabilirsiniz.

Diğer Bir konu ise gizli dosyaları göstermek için Kayıf Defteri düzenleyicisini kullanacağız bunun için Win + R çalıştır penceresine regedit komutunu yazalım .

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Currentversion \ Explorer \ Advenced adımlarını takip ederek sağ taraftaki menüye geliyoruz.

“Hidden” , “ShowSuperHidden” ve “SuperHidden” DWORD larının değerlerini 1 yapınız.
ShowSuperHidden veya SuperHidden Yoksa Sağ tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni – Dword Değeri ver

Hangisi yoksa (ShowSuperHidden, SuperHidden) onun adını ver ve değerlerini 1 ver

Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak tekrar deneyelim. Büyük Bir olasılık ile sorun çözülmüş olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayarımda gizli dosyalar neden görünmüyor , gizli dosyaları açamıyorum , gizli dosya göster kapalı , gizli dosyaları göster diyorum tekrar kapanıyor , gizli dosyaları göster neden çalışmıyor , gizli dosyaları neden göremiyorum , amvo.exe virüs dosyası gizli dosyaları göstermiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın