Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Form & Sitelerde Bozuk Karakter Sorunu

1.691 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda bazı form sayfalarına veya sitelere girdiğiniz’de makale yazıların bozuk olarak göründüğü karışık karakterlerin , bozuk karakter gibi görünen harflerin çıktığını görmüşünüzdür. Bu sorun sesli harflerden kaynaklanmaktadır. Yani Türkçe’mizde bulunan ü,i,ğ gibi harflerin karışmasıdır.

Bu sorunun yaşanması site bakım zamanına denk geldiğinizde’de yaşanmaktadır. sayfa zor açıyor ve harfler tamamen karışık olarak görünmektedir.

site bozuk karakter

Yavaş İnternet bağlantısının’da aynı sorunu yapacağını unutmayalım. Bu yüzden biraz bekledik’den sonra tekrar deneyelim. Bağlantımızı kontrol edelim .

Google Chrome , Mozilla , Explorer , Yandex Tarayıcılarımız da siteyi ayrı ayrı açarak kontrol edelim. Eğer tarayıcılardan kaynaklı ise tarayıcıların Dil Ayarlarını kontrol edelim.

Chrome : Ayarlar > Diğer Araçlar > Kodlama Kısmından Türkçe veya Otomatik olarak Ayarlayınız. Bu ayarları diğer tarayıcılar içinde uygulaya bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın