Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} err_bad_ssl_client_auth_cert Hatası

2.012 views
Sponsorlu Bağlantılar

err_bad_ssl_client_auth_cert , Sertifikaya dayalı kimlik doğrulaması başarısız oldu sorunun yaşanması bir internet sitesinin https ( s ) takısı yok ise bunu s takısı ile açmak veya https takısı var iken http ile açmasından kaynaklıdır.

http açılımı ; Hyper-Text Transfer Protocol, Türkçe Hiper-Metin Transfer Protokolü , internet bağlanmak için gereken bir protokol’dur. http sonuna s takısı alması ise Secure Hypertext Transfer Protocol, Türkçe güvenli hiper metin aktarım iletişim kuralıdır. yani burada S= Secure anlamı içermektedir.

https http - www

bir site güvenlik sertifikası ile sertifika almış ise s takısı alarak kullanılır ( https ) , siz bir siteyi açmaya kalktığınızda normal bir siteye örnek : https://www.ademocut.com sitesini https://www.ademocut.com olarak açmaya çalıştığınız’da err_bad_ssl_client_auth_cert hatası verecektir. nedeni ise secure özelliği olmadığı için bu sorunu yaşamasıdır. https:// takılı bir siteyi http:// olarak açarsanız aynı sorunu tekrar yaşarsınız.

öyle ise bu sorunun çözümü site başlangıcı yanış yazılmış olabileceği ihtimali ile değiştirerek yazmanız olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

err_bad_ssl_client_auth_cert sorunu , err_bad_ssl_client_auth_cert hatası nasıl çözülür , Windows 7 , Windows 10 , err_bad_ssl_client_auth_cert Chrome

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın