Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Desktop kullanılamıyor Hatası

7.140 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlar her zaman stabil çalışmak gibi bir durumları söz konusu değildir. Bazen akşam kapatıp tekrar sabah açtığınız’da hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatalardan biride Desktop Kullanılmıyor Sorunudur.

C/windows/system32/config/systemprofile/desktop kullanılamıyor hatası sorunsalı yaşayabilirsiniz. Bu sorun neden kaynaklıdır ? Genelde hatalar , mavi ekran , masaüstü gibi hatalar siz ne kadar bir şey yapmadım derseniz’de arka planda Windows Güncellemesi yapıldığında uyumsuzluklar ile oluşabilir bu yüzden ve yeni program yüklemelerinden kaynaklı olarak yapabilir.  Masaüstünde Belgeler , Geri dönüşüm kutusu ve bilgisayarım simgeleri gelebilir.

Bununla ilgili olarak Nasıl Çözülür bu  sorun , sorunsal hatalar üzerine İnternet üzerinde araştırmalar yaparak bir çok çözüm yolu bulabilirsiniz. Bununla ilgili olarak en sık rastlanan çözüm yolu aşağıdaki gibidir.

Desktop Kullanılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
“NoActiveDesktop”=-
“ForceActiveDesktopOn”=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Yukarı’da kodları yeni metin belgesi açıyoruz ve bu kodları yapıştırıyoruz.

Farklı Kayıt Et Dosya Türünü Tüm dosyalar olarak kayıt seçeneği seçin ve arkasından dosya ismini fix.reg olarak ismini değiştirin ve kayıt ediniz.

Hemen arkasından bu reg dosyasını çalıştırın ve başarılı kayıt işleminden sonra bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} Desktop kullanılamıyor Hatası (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. iyi günler. C/windows/system32/config/systemprofile/desktop kullanılamıyor… hatası oluştu az önce sitenizde bu konuya değinmişsiniz ama tam olarak anlayamadım. dediğiniz gibi geri dönüşüm denetim masası dosyaları mevcut ama geriye kalan klasörlerim yok. içeriğinde oldukça önemli verilerim vardı ve ihtiyaç duyduğum anda gitti. yardımcı olabilirseniz çok memmun olurum. teşekkürler

  2. Dostum gitmedi dosyların duruyor yukarıdakini yap masaüstü düzelir ben yaptım oldu ayrıca dosyalarına kullanıcılar kullanıcıadı klasörü ve altındanda desktop klasöründen bulabilirsin

  3. Abi ben sey yaptim bilgisayarin kapatma tusuna basili tutup pc yi kokten kapattim sonra yeniden baslattim oldu bitti

  4. Arkadaşlar aynısı bende de olmuştu. Ama ben metin belgesi de açamıyordum. Sonra masaüstüne gelip sağ tık yaptım “kişiselleştir” dedim sonra açilan pencerenin üst kısmından “denetim masasına” giriş yaptım.daha sonra “bilgisayarımı kurtar” scenegini tıkladım. Daha sonra “sistemi geri yükle” dedim ve sorun kokten çözüldü üstelik dosyalarım zarar görmedi

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın