Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Yerel Disk ( Partition ) Kayboldu Hatası

1.827 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza Format attınız veya attırdınız işletim sisteminiz genelde C: bölümünde kurulu olur bunun yanında yedeklerinizi veya arşivlerinizi sakladığınız yer ise D: sürücüsüdür. Formattan sonra D: sürücü kayboldu ise bunun sebebi genelde ham disk olarak görünmesidir .

Bunun nedeni ise Format atarken disk üzerinde tüm partitionları silinir daha sonra bu bölümler format esnasında işletim sisteminin olduğu yer bölünür ve buraya işletim sistemi kurulur. Daha sonra Bu bölüm ham olarak durur ve buda bilgisayarım bölümünde görünmez.

disk yönetimi

Şimdi Bu görünmeyen Ham bölümünü ( Ayrılmamış ) Sistemde görünmesi için bunu birincil disk’e yada dinamik disk çevirmek gerekir . Birincil Disk genelde işletim sistemi yüklenir ama arşiv amaçlı kullanacaksanız saten işletim sisteminizde yüklü olduğu için fak etmeye bilir.

Peki Bu görünmeyen Disk nasıl düzeltebiliriz. ? 

Win + R Tuşları kullanarak Çalıştır penceresini açıyoruz ve diskmgmt.msc komutunu yazarak Disk Yönetimini açıyoruz.  Daha Sonra Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi ayrılmamış ham disk üzerine gelerek faremiz ile sağ tuş basarak dinamik disk dönüştürüyoruz daha sonra temeldisk dönüştürme işlemi yapabiliriz siyah boşluk üzerine gelerek ( bunu Aşağıdaki video göreceksiniz ) yeni basit birim olarak yada bunu bölümlere ayırarak’da bölümleri çoğaltabiliriz.

Bu konuda yeni bir disk bilgisayara nasıl tanıtılır videosunu inceleyebilirsiniz. Mantık aynıdır.

Bu işlemlerden sonra Bilgisayarımıza girerek tekrar disk bölümlerini kontrol ederek görünmeyen bölümleri kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın