Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] yclmx.com arama motoru nasıl kaldırılır?

942 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarını etkileyen bu arama motorunu AdCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce Bu konu hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Web Tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlar. Siz tarayıcınızı her defasında açtığınızda bu sahte arama motorlarını kullanmaya mecbur kalırsınız.

Şimdi Gelelim bu arama motoru Yclmx.com nasıl sileriz. Bununla ilgili olarak iki yol deneyeceğiz.

1-Adım :

Bilgisayarımızdan bu arama motoru Yclmx.com registry kayıtlarını temizleyerek kaldıracağız. Bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Yclmx.com için uygulaya bilirsiniz. Uygulama metot aynıdır.

2-Adım : 

Konu başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı indireceğiz ve kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızdaki zararlı yazılımları kontrol etmek için Scan butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner ile tarattık dan sonra bilgisayarımızda Yclmx.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda Örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmındaki “http://www.Yclmx.com” uzantısını siliyoruz. Unutmayınız bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Son olarak ise Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak bitirelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın