Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] websearch.fastosearch.info arama motorunu kaldırma

90 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen bu sahte arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.  Websearch.fastosearch.info arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme veya ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler. Bu etkileme ile tarayıcıları her açtığımızda sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz. Registry kayıtlarını temizleyerek ve AdwCleaner program sayesinde kurtulacağız.

1-Registry Kayıtlarını Temizleyerek ;

Bilgisayarımızın registry kayıtlarını temizleyerek sileceğiz. bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek nasıl yapılacağını öğrene bilirsiniz. Uygulama Metot Aynıdır.

2-AdwCleaner Programı ile ; 

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı indireceğiz. Daha bunun Taratacağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarınızda Taramadan önce diğer çalışan uygulamaları kapatınız. Daha sonra Bu program ile derin bir tarama için Scan butonu ile tarattınız.

adwcleaner scanner

 

 

Bilgisayarınızda AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra Websearch.fastosearch.info ile ilgili zararlı kodları işaretleyerek siliniz.

adw

Bilgisayarınız bu işlem sonucunda yeniden başlayacaktır. Yeniden başladık dan sonra Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex tarayıcıların Hedej kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler kısmına girdik den sonra hedef kısmı da “http://www.Websearch.fastosearch.info” uzantısını silelim. Bunu tüm tarayıcılardan silelim. Son olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google yada Bir başka siteye ayarlayalım. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın