Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası Sorunu Giderme

7.342 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza İşletim sistemi kurmak istiyorsunuz ama İşletim sistemi bir türlü kuramıyor musunuz? İşletim sistemi kuracağınız zaman verdiği hata ise Windows Bu Diske Yüklenemez hatası ile karşılaşıyorsunuz. Windows bu diske yüklenemez.Bu bilgisayarın donanımı önyükleme yapmayı desteklemeyebilir.Disk denetleyicisinin bilgisayarın BIOS’unda etkinleştirildiğinden emin olun.

Disk Denetleyicisi’nin Bios dan Etkinleştiğinden emin olunuz diyerek size ikaz vermektedir. Böyle Sistem Hataları ile karşı karşıya gelmek her an mümkündür. Yeni bir işletim sistemi kurmak yada yeniden yüklemek isteyenler için sorun oluştura bilir. Peki Bu hatanın nasıl giderileceğini çözmek için bir kaç adım vardır. Bu Adımları sıra ile deneye Bilirsiniz.

  • Bilgisayarımızı Yeniden Başlatıyoruz ve Bios Ayarlarına giriyoruz , Bu Anakart özelliği ile ilgili olarak DEl tuşu genelde bios ayarlarına girer. Burada Bios optimize – optimal default olarak ayarlayın ve Save ( Kayıt ) ederek çıkınız.
  • Diskinizi Yeniden Biçimlendirin ( NTFS ) Formatı ile .
  • Diskimiz GPT dönüşmüş olabilir Bu yüzden Bilgisayarınıza “http://www.hirensbootcd.org/download/”  HirensBoot indiriyoruz ve Bunu Cd Yakarak Bilgisayarınızı Cd başlatıyoruz. Adımları Takip ediniz Dos Programları > Partition Tools > Gparted Partition Editor > Bu kısımda Disk bölümleri Gelecek Burda işletim sistemini kuracağın yeri Seçiniz Delete ( Sil ) ve Apply ile onaylayarak siliyoruz.Daha Sonra Create Partition Table seçiyoruz ve Ntfs ile formatlıyoruz. Hepsi Bu kadar sonra işletim sistemini seçebiliriz. 
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası Sorunu Giderme (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Verdiğiniz adresten hirens bootu indirdim gparted partition editorden sonra disk bölümleri gelmiyor

  2. kardeşim en baştaki startla başlayan şeyi seç evet de sonra geliyor bekle bende yaptım oldu biçimlendirdim formatıda atıyorum şuan

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın