Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] win32/Sirefef virüs nasıl silinir?

143 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Yüklediğimiz Ücretsiz yazılımlar , deneme yazılımlar yada bir program , Oyun için kurduğumuz Crackli Dosyalar aracılığı ile bulaşarak Bilgisayarımızın yavaşlamasına sebep olurlar. Bilgisayarımız için Tehlike arz eden bu Win32/Sirefef Virüsü Windows Defender yazılımları aracığı ile tespit edilen zararlı kod içeren tehlike bir virüs’dür.

Bilgisayarımıza crackli dosyaları mümkün olduğu kadar indirmeyelim çünkü bunlar virüs içeren dosyalardır.Elimizden geldiği kadar Orjinal yazılımlar kullanalım. Bu virüs bulaştık dan sonra Bilgisayarımızda hissedilir bir şekilde yavaşlayacaktır. Bilgisayarımızda Virüs programları tarafından Win32/Sirefef uyarı verecektir. Bu uyarı aldığınızda virüs programı bunu karantinaya alacaktır. Siz kaldırdığınızı zannedersiniz ama bilgisayarınızı her açtığınızda bu tekrar karşınıza çıkacaktır.

Peki Bilgisayarınızdan Win32/Sirefef Virüsünü nasıl kaldıracağız. ? Bunun için iki yazılım deneye bilirsiniz. Bunlardan ilk’i Microsft Safety Scanner programı ile bilgisayarınızı Zararlı yazılımlar ve Kodlardan derinlemesine bir şekilde taratarak kaldırmayı deneyiniz. Bunun için Bilgisayarınızı Güvenli Mod’da taratmanızda fayda vardır.Bunun için Bilgisayarınızı Güvenli Mod Almak için Bilgisayarınızı Yeniden başlatınız Açılışta F8 tuşuna sürekli basarak Güvenli Mod geçiş yapabilirsiniz.

Diğer bir Program Buda çok kullanılan bir Zararlı yazılımları temizlemek için kullanılır Bu Yazılım ise ComboFix aynen Safety programı gibi Güvenli Mod ile Taratın.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın