Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] isearch.baisvik.com arama motoru nasıl silinir?

83 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Tarayıcılarını Etkileyen bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce Biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Tarayıcımızı etkiler siz tarayıcıyı her defasında kullandıkça sizi Isearch.Baisvik.com arama motorunu yönlendirir ve sizi bu arama motorunu kullanma zorlar. Peki Bilgisayarınızın tarayıcısını etkileyen bu Isearch.Baisvik.com arama motorunu nasıl kaldırırız.

Bunun için iki yol izleyeceğiz Registy kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program kurarak şimdi adımlarımızı izleyelim.

1-Registry Kayıtlarını Temizleyerek ; 

Daha önceden arama sayfası için hazırladığım video izleyerek aynen Isearch.Baisvik.com sitesi içinde uygulaya bilirsiniz uygulama metot aynıdır.

2– Program Kurarak Kaldırma : 

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını kuracağız. Bu program bilgisayarımızdaki zararlı registry kayıtlarını temizleyecektir.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızdaki zararlı Kodları temizlemek için Scan Butonu basalım , Diğer çalışan uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızdaki Zararlı kodları tarattık dan sonra isearch.Baisvik.com ile ilgili registry kayıtlarını işaretleyerek silelim.

adw

 

Bilgisayarımız bu işlemden sonra yeniden başlayacaktır. Bilgisayardaki Mozilla-Chrome-Yandex-Explorer gibi yüklü tarayıcılarınızın Özellikler bölümüne giriyoruz.

 

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef Kısmındaki http://www.isearch.Baisvik.com uzantısı tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Unutmayın bunu tüm tarayıcılarda yapınız. Son olarak Bilgisayarınızdaki Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın