Sponsorlu Bağlantılar

websearchy.com arama motoru nasıl kaldırılır?

84 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlarımızın tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motoru websearchy.com Bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı ile Kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan Önce bu konuda biraz bilgi vereceğim.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızın yapısını değiştirler ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Peki bu sahte arama motoru websearchy.com den nasıl kurtulacağız.

websearchy.com silmek için iki adım ile temizleyeceğiz bunlardan size uygun olarak seçerek kaldıra bilirsiniz.  Bu adımları aşağıda takip edebilirsiniz.

1-Adım :

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu websearchy.com daha önceden hazırladığım aramasayfam için video izleyerek adımlarını takip ederek kaldıra bilirsiniz. Metot aynıdır burada yapmanız gereken aramasayfam yerine websearchy.com yazarak düzeltmeniz olacaktır.

 

2-Adım :

Konu Başında dediğim gibi Bilgisayarınıza AdwCleaner programını indirip kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra Bu program ile Bilgisayarımızı tarama işlemine geçiyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra websearchy.com ile ilgili zararlı Girdileri işaretleyerek Siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayar yeniden başlayacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Yandex-Chrome-Explorer yüklü olan tarayıcıların Özellikler Kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Hedef Kısmına Girdik den sonra “http://www.websearchy.com”  linkini oradan kaldırıyoruz. unutmayın bunu tüm tarayıcı özelliklerinden siliyoruz. Son işlem olarak Bu tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın