Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] sxstrace.exe hatası ve sorun çözümleri

1.908 views
Sponsorlu Bağlantılar

sxstrace.exe bilgisayarınızdaki işletim sistemlerinde sxs Tracing Tools dan sorumlu bir Dll  dosyadır. Bilgisayarnıza bir program yüklemek gerekti bu programı yükledik den sonra Bu programı açmaya çalıştığınızda Karşınıza bir yazı geldi “ Uygulama, yan yana yapılandırılması doğru olduğundan başlatılamadı,Daha fazla bilgi için lütfen uygulama olay günlüğüne bakın veya komut satırı sxstrace.exe arasını kullanın  “   Karşınıza böyle bir hata penceresi çıktı ise her şey yolunda gitmiyor demektir.

Bu sorun Visual ile kaynaklı olabileceği için Visual C ++2005  , Visual C++2008 , Visual C++2010  bunları kaldırıp tekrar yüklemek gerekmekte olabilirsiniz. Bunları kaldırdıkdan sonra Bilgisayarınızı Ccleaner programı ile artık dosyaları temizledik den sonra bu dosyaları tekrar yükleyerek Deneyiniz.

Unutmayınız işletim sisteminiz 64 Bit ve kullandığınız programlar 32 bitlik ise 32 bit kurmanız gerekecektir zira bu Dll dosyalarına ihtiyaç vardır.

Eğerki Bilgisayarınızda bu sorun devam ediyor ise DLL SUİT programı indirip Eksik Dosyası Bularak System32 Klasörü içine atınız. Daha Sonra Win + R çalıştır Penceresini açarak Regsvr32 %systemroot%\system32\sxstrace.exe  yazarak enterleyiniz ve Bilgisayarı yeniden başlatınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] sxstrace.exe hatası ve sorun çözümleri (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hepsini denedim hiçbir türlü düzelmiyor. Originden bf3 u aldım girişte veriyor hatayi.başka bir yolu var mı?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın