Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] websearch.searchsun.info sayfası nasıl silinir?

4.046 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkilen bu sahte arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. bu işleme başlamadan önce biraz bu sahte arama motoru hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bu  sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. bulaştıkları an itibari ile tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Bu sahte arama motoru Websearch.searchsun.info nasıl temizlerim derseniz iki yöntem ile temizleyeceğiz ;

1- Yöntem Program kurmadan kaldırma ;

Daha önceleri hazırladığım aramasayfam için video izleyerek aynen Websearch.searchsun.info içinde uyarlayabiliriz. sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine Websearch.searchsun.info yazarak uygulamanızdır.

2- Yöntem ; Program Kurarak kaldırma ; 

Başta dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz Adwcleaner programı ile taramadan önce düğer çalışan tüm programları kapatarak tarama işlemine başlatıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bu işlem sonunda bilgisayarımızda Websearch.searchsun.info ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean butonu ile siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların kısayolları üzerine gelerek özellikler bölümüne giriyoruz

speed find arama motorunu kaldırma

 

Örnek resimde görüldüğü gibi hedef kısmındaki “http://www.Websearch.searchsun.info” uzantılarını tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak bu işlemi yaptık dan sonra internet tarayıcıların ana sayfalarını Websearch.searchsun.info ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin..

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] websearch.searchsun.info sayfası nasıl silinir? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ABİ Başlama yeri varya oraya ne yazayım yardımcı olursan Özelliklerden balama yerine hangi linki atıyım :) simdiden tesekrler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın